Läänemaa jalgpalliklubi sai järjekordse 9:1 võidu

Kohtumine algas Läänemaa JK-le suurepäraselt, kui juba esimese kümne minutiga suudeti 3:0 juhtima minna. Esmalt lõi palli Mark Kolosovi söödust väravassse Martin Viilma, seejärel Sander Kruus ning siis taas kord Viilma, seekord Aleksandr Molkovi söödust. Samal ajavahemikul tabas Viimsi ka Läänemaa väravaposti ning Läänemaale jäeti kindel penalt andmata.

Viimsi vähendas kaotusseisu kahele väravale üsna pea pärast 3:0 väravat, kui Viimsi mängija palli paari meetri pealt nurgalöögijärgsest olukorrast väravasse saatis. Mõned minutid pärast Viimsi väravat taastas Läänemaa oma eduseisu, kui Kolosov Viilma teenitud penalti kindlalt realiseeris. Samas olukorras teenis ka Viimsi väravavaht punase kaardi kindla väravavõimaluse takistamise eest.

Enne esimese poolaja lõppu mindi 5:1 juhtima, kui Viilma vaheltsöödust Kolosov väravavahi üks-üks olukorras üle mängis ning palli väravasse lõi.

Teist poolaega jätkati samamoodi, nagu lõpetati esimest – Läänemaa valdas kindlalt palli ning tekitati järjest mitmeid ohtlikke väravavõimalusi. Peatselt mindi ka 6:1 juhtima, kui oma debüüdil sai jala valgeks Aleksandr Kovtun. Väravasöödu sai kirja Kolosov.

Järgmised kaks Läänemaa väravat sündisid ilusate söödukombinatsioonide tulemusena. 7:1 värava autoriks oli Aare Avila, kes saadeti väravavahiga silmitsi Kolosovi söödust ning 8:1 värava lõi Molkov Vladislav Šikirjavõi söödust. Mängule pani ilusa punkti Mark Kolosov, kes lõi mängu viimase värava karistuslöögist.

Läänemaa JK on nüüd IV liiga Lääne tsooni tabelis 12 punktiga 2. kohal. 1. kohal on Maccabi meeskond, kes edestab Läänemaad vaid 1 punktiga.

Läänemaa JK järgmine kohtumine peetakse 13. mail kell 12 Haapsalus JK Leisi vastu. Varasemad kohtumised Leisi vastu on lõppenud Läänemaa 4:2 ja 11:2 võitudega.

Läänemaa jalgpalliklubi eest mängisid Erik Merilaine, Bert Rotberg, Talis Tamm, Edik Piirve, Tarvo Manni, Sander Kruus, Aleksandr Kovtun, Aleksandr Molkov, Aare Avila, Martin Viilma, Mark Kolosov, Marek Pragi, Mart Pulst ja Vladislav Šikirjavõi.