Lääne-Eesti rahvaralli võitsid Are Uurimäe ja Tanel Paut

Hooaja esimesel rahvarallil kolmanda tulemuse kirja saanud Are Uurimäe jäi sõiduga rahule, märkides, et eelkõige võis võidu võtmeks pidada õnnestunud rehvivalikut. “Arvan, et määrav oli rehvivalik. Minul olid Raul Jeetsilt saadud lahtilõigatud rehvid, mis töötasid hästi,” märkis võitja. “Lisaks olen viimasel kuul palju sõitnud: Kehalas võistelnud, trenni teinud. Nädalavahetustel on saanud kruusal sõitmas käia. Resümeeriks, et edu taga on sagedased sõidud ja rehvivalik.” Uurimäe lisas, et teistel konkurentidel oli veidi rohkem ebaõnne. “Minul suuri intsidente ei olnud ja olen rahul. Õnnestumine teeb rõõmu,” ütles ta.

Vihmamärgadel kruusateedel sõidetud rahvarallil näitas väga head kiirust noorteklassis osalenud Prorehv rallitiimi võistluspaar Sander Siniorg – Cristen Laos (Honda Civic Type-R). Nemad saavutasid koha kümne kiirema hulgas ning teenisid ühtlasi võidu klassis J18. Neist koha võrra eespool, üldarvestuse üheksandal kohal lõpetasid võistluse Rene Uukareda – Tanel Hromenkov (BMW 325), kes saavutasid võidu üle 1,6-liitrise mootoriga kaherattaveoliste autode klassis.

Kuni 1600 kuupsentimeetrise mootoriga kaherattaveoliste autode klassis edestasid konkurente Karel Tölp – Priit Guljajev (Honda Civic). Naisteklassis teenisid võidu saarlannad Marin Aarn – Eliise Nõmm (Volkswagen Golf). Nõukogude päritolu kaherattaveolistel autodel võistelnud meestest osutusid edukaimaks Rainis Kallas – Marko Suuster (VAZ 2105). Moskvich Liiga arvestuses teenisid võidu Timo Pipar – Tanel Pipar (AZLK 2140).

Igaühe Terviseklubi korraldatatud Statoil Lazerway Lääne-Eesti rahvaralli oli Eesti Autospordi Liidu rahvaralli karikavõistluste avaetapp, Balti rahvaralli karikavõistluste teine etapp ning Moskvich Liiga rallikarika esimene ja Moskvich Liiga suure karika kolmas etapp. Võistlusraja kogupikkus oli laupäevasel rahvarallil 150,51 km, sellest kaheksal kiiruskatsel läbiti 24,20 km. Rallit alustas Linnamäelt ühtekokku 75 autot, neist finišisse jõudis 60.

Läänlasi asus starti 5 ekipaazi kellest õnnestus finiši lippu näha neljal meeskonnal. Kindlal liidrikohal katkestas väljasõidu tõttu Madis Kruusma SU klassis,Stern Ilves/Jonar Ilves saavutasid tubli 3 koha ja Sander Ilves/Siim Nõmme neljanda koha. 2WD-S klassis saavutas Marko Kukuškin/ Delvis Tõkke tubli 3 koha ja Kaido Saul/Jagnar Jaaska 4WD klassis 12 koha.