Läänlastel läks Vasalemmas ülihästi

Vasalemma sprint kuulus 5 erinevasse võistlussarja. Ilm oli ilus ja kohale oli tulnud meeldiv hulk võistlejaid 73,kellest 14 olid läänlased.

J-16 klassis saavutas Jako Allika 4 koha.

J-18 klassis oli stardis Martin Jaanus VAZ-autoga ja seekord ei saanud ta lääne autodega sõitnud poistele vastu ning tulemuseks 4 koht.

2WD-S pani oma paremuse kohe kahe vooruga maksma Marko Kukuškin, kes need võitis ja ei pidanud enam kolmandasse vooru startima saavutades 1. koha, Valmar Gilden oli 4. ja Rico Rodi 8.

4WD klassis oli stardis Kaido Saul ja tulemuseks 3. koht.

V60+ klassis oli stardis 3 võistlejat neist 2 Läänemaalt ja siin võttis kahe esimese vooru võiduga kindla esikoha Hillar Kruusma Võrumaa mehe Mati Kuhi ja läänlase Väino Tõkke ees.

2WD-A klassis oli kõik 3 vooru esikolmiku järjestus sama ja nii ka lõpuks Ken Torn, Gert Virves ja meie Läänemaa mees Rutmar Raidma.

Jonar Ilves hüpe kruusa trampast.

Jonar Ilvese hüpe. Foto erakogust.

SU klassis oli kõige rohkem läänlasi stardis 10 startinust koguni 5 ja siin oli jälle ebaõnne Jonar Ilvesel. Stern ja Jonar said peale eelmist võistlust laiali läinud mootori öösel kokku aga Jonar pingutas kohe 1 voorus natukene asvaldi hüppes üle ja tulemuseks karteri põhja purunemine ning selleks korraks võistlus läbi. Sternil vedas sai sõita Sandri autoga kolm vooru. Kogu võistlus oli põnev sest igas voorus oli uus võitja. Esimese vooru võitis Egert Jakobi 1,09 sekundiga Kalle Kruusma ees,kolmas oli Raplamaa mees Aivo Täpsi. Teises voorus võitis Aivo Täpsi 1,03 sekundiga Kalle Kruusma ja Egert Jakobi ees ja niimoodi oli viimasele voorule vastu minnes neil kolmel kõigil võimalik tulla võitjaks,samas ka keegi neid enam ei ohustanud. Egert Jakobil läks käigukast ja nii oli tema mängust väljas ning kolmas ja jäi veel Kruusma Täpsi duell kes ees,see võitja. Viimase vooru võitis Kruusma 1,84 sekundiga Täpsi ees ja nii ka magus võit päeva lõpuks. Seega peale väga põnevat päeva esikolmik Kalle Kruusma,Aivo Täpsi ja Egert Jakobi. Teised läänemaa poisid Sander Ilves 6,Stern Ilves 8 ja Jonar Ilves tulemust kirja ei saanud.

Kokkuvõtvalt 73 startinud võistlejast 14 Läänemaalt ja neist pooled 7 lõpetasid võistluse poodiumil. Oli tore spordipäev ja hästi korraldatud võistlus.

Nüüd loodame et juba järgmisel nädalavahetusel toimuvale Kehala rahvarallile registreerub piisav arv võistlejaid,et saaks sõitjatele alati meeldinud Kehala rajal maha pidada mõnusa võistluse,mis kuulub kolme võistlussarja arvestusse: Igaühe Terviseklubi karikasarja,SU rahvaralli karikasarja ja Moskvich Liiga Ralli karikasarja.