Läänlased võitsid Eesti noorte kergejõustiku meistrivõistlustelt neli medalit

Rakveres selgitati neljal päeval üle 1000 noorkergejõustiklase ja üle 40 kergejõustikuklubi osavõtul selle aasta Eesti noortemeistreid. Läänlasesd võtsid neli medalit.

Võistlusrajal oli viis vanuseklassi. Juulikuu 21. ja 22. kuupäeval võistlessid parimad U14 ja U16 vanusegrupi sportlased, 23.-24. juulil aga U18, U20 ja U23 vanusegrupi kergejõustiklased. Läänemaa kolmest kergejõustikuklubist olid rajal kaks – Haapsalu Kergejõustikuklubi ja Läänemaa Kergejõustikuklubi. Kaks klubi oli väljas kokku 13 sportlasega. Haapsalu klubi esindasid kuus neidu ja üks noormees, Läänemaa klubi aga viis noormeest ja üks neiu.

Läänemaa noored kergejõustiklased olid väga tublid. Koguni 18 korral jõudsid meie noored lõppvõistlusele ja sealt veel 11 korral finaali. Kõige rõõmustavam on aga see, et koju toodi ka neli Eesti noorte meistrivõistluste medalivõitu.

Medalivõitudega said taaskord hakkama Haapsalu Kergejõustikuklubi sportlased. Treener Kaja Ladva hoolealustest võtsid medalivõidud Emma Kathrina Hein, Eliis-Maria Koit ja Kevin Matteus.

Haapsalu Kergejõustikuklubi medalistid Kevin Matteus ja Emma Kathrina Hein. Foto Kaja Ladva.

U16 vanuseklassis võistlev Emma Kathrina Hein võttis meistrivõistlustel ette kuus ala, just nii palju on võimalik selles vanuses sportlastel kahepäevasel võistlusel võistelda. Kõikidel aladel tuli esikümne koht.

Teivashüppes ületas ta elus esimests korda kõrguse 3.00, mis andis hõbemedali. Tema üks tugevamaid alasid on kuulitõuge ja see tõi sel korral pronksise autasu, tulemus 11.08. Neljas oli ta 100 meetri tõkkejooksu finaalis ajaga 15.51 ning viies 300 meetri tõkkejooksus. Siin näitas finišikell talle 48.73. Kõrgushüppe lõpetas ta kaheksandana ja kolmikhüppe üheksandana. Tulemused vastavalt 1.56 ja 10.34

Kõrgushüppes tõi koduklubile pronksise autasu veel U14 vanusegrupi sportlane Kevin Matteus. Kullamaa keskkooli spordipoiss, kes hoolsalt Haapsalus treeningutel käib, võitis tulemusega 1.54 kolmanda koha. Ka teistel aladel oli ta tubli. Kuues koht tuli kuulitõukes, tulemus 9.97. Kettaheites ja odaviskes oli ta mõlemal alal 12. koha omanik. Tulemused vastavalt 26.79 ja 26.13.

Nii nagu talvel, võitis ka suvistel meistrivõistlustel medali kõrgushüppes Eliis-Maria Koit. Kui talvel tuli U20 vanusegrupi sportlane Eesti meistriks, siis nüüd oli ta kolmanda koha omanik. Rakveres ületas ta selleks 1.60.

Haapsalu Kergejõustikuklubi noortest oli veel medalivõidule lähedal Anna-Maria Vjazemski. Heiko Väädi õpilane sai 100 meetri tõkkejooksus neljanda koha ajaga 14.99. Ka kolmanda koha omanikule mõõdeti sajandiku pealt täpselt sama aeg, medali otsustasid tuhandiksekundid.

Maily Märss oli U18 vanusegrupi kuulitõukes viies, kui tõukas vägeva tulemuse – täpselt 13 meetrit. Odaviskes oli ta kuues ja 100 meetri tõkkejooksus üheksas. Oda tulemus 37.48 ja tõkkejooksuaeg 15.57.

Kätlin Randmaa tõukas U14 tüdrukute arvestuses kuuli 9.57 ja oli sellega esikümnes, täpsemalt üheksas. Karen Loorens hüppas 11. koha vääriliselt U16 vanusegrupis kõrgust, tulemuseks 1.45.

Läänemaa Kergejõustikuklubi esindavad aastaid juba Lihulas treenivad Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi jalgpallurid. Aastate jooksul on nii mõnigi noor teinud ka noorte tiitlivõistlusel medaliväärilisi etteasteid. Kergejõustikuvõistlused ja ka treeningud on neile poistele pallitrennide väga vajalikuks vahelduseks. Lisaks on võistlemas ka naiskergejõustiklasi. Kui Rakveres tegid noored jalgpallurid palju isiklikke rekordeid, siis parima koha sai odaviskaja Maria Reks. Lihula gümnaasiumi 12. klassi minev Läänemaa kahe viimase aasta meister oli U20 vanusegrupis 12. koha omanik. Tulemuseks 28.64.