Läänlased sõitsid Hiiumaa rahvasprindil

Kuuajase vahe tagant oldi taas rallirajal Käinas. Ilm oli super ja korraldajad olid valmis saanud ühe tehnilisema ja aeglasema rajaga üle tüki aja. Kohal oli 85 võistlejat ja neist 15 läänlast.

Võistlus algas palju lubavalt Hillar Kruusmale esimese vooru võidu järel. Teise vooru otsustas ta alla panna slikrehvid. Kui kardiraja osa peal oli super pidamine siis raja lõpu poole oli lahtist kruusa rajal ja seal ei osanud ta arvestada rehvide pidamisega ning 30 meetrit enne finišit tuli õnnetu väljasõit. Toomas Lemberg sai esimeses voorus vale läbimise pärast disklahvi aga sõitis siis kaks vooru korralikult ja tasuks esimene koht.

J-16 klassis oli taas rajal meie nooruke Cärolyn Soidla. Nii mõnigi poiss pidi tunnistama Cärolyni paremust. Kokku oli noori  9 ja Cärolin lõpetas 7 kohaga.

J-18 klassis oli stardis samuti 9 võistlejat. Ranno Kristmann oli stardis oma uue võistlusautoga VW GOLF ja tulemus 7. koht ning Virgo Šuman kes sai 8. koha.

Järgmine võistlusklass kus olime esindatud oli 2WD-V ja seal olid Karel Šuman meie parimana 7. kohal. Keven Serbin ja Martin Tamm olid stardis oma uue autoga ja kuna kohanemine võtab aega siis olid kohad vastavalt 8. ja 11.

WD-S klassis (esikolmik pildil) läks kohe tõsiseks andmiseks BMW meeste vahel. Esimesed kaks vooru vüitis Andrek Põllumäe Järvamaalt. Marko Kukuškinile jäi lõpuks 3. koht. Kahjuks käis teisel Läänemaa mehel Valmaril käsi kehvasti, kui masin jättis ta tee äärde ja tulemust kirja ei saanud.

üle seitsme kuu oli Martin Jaanus stardis SU klassis oma harjumuspärase autoga. Auto tahtis harjumist, aga igati tubli 5. koht.

4WD klassis oli ainuke Läänlane Kaido Saul ja tema noppis 8 võistleja seas 5. koha.

Sportklassi esikolmik. Foto erakogust

Käinas oli ka veel sportklass, kus ühiselt sõitsid nii 1600 kui ka üle 2000 kubatuuriga autod.Starti pääses 5 autot ning kaks neist olid Läänlased Kalle Kruusma ja Andres Kruusma. VAZ 2105-ga ning nii läks naginaks kohe alguses kui Kalle Kruusma suutis esimese vooru puhta sõiduga võita. Teises voorus panid oma paremuse maksma BMW-ga sõitev Ott Mesikäpp ja Golfil sõitev Imre Randmäe. Andres Kruusma eksis esimese voorus kui riivas heinarulli ninaga. Nii jäi poodium paika panna 3 sõiduvooruga, kus Kalle Kruusma saavutas kohapunktidega kokkuvõttes 3. koha ja Andres Kruusma oli 4.

Peale väikest pausi on tulemas Saaremaa lahtised meistrivõistlused 2 juunil.