Läänlased osalesid Tartus toimunud Eestimaa suvemängudel

Tartu linnas ja selle ümbruses peeti 12.-14. juulini Eestimaa suvemänge, mis kandsid järjekorranumbrit 15. Mängudel oli esindatud 50 Eesti valda ja 12 linna ligemale 3500 sportlasega. Külalistena lõid kaasa võistlejad Soomest, Poolast, Saksamaalt, Lätist, Venemaalt ja Valgevenest. Oli 100 võistlusklassi 25 spordialal.

Omavahel võeti mõõtu kergejõustikus, orienteerumises, ratsutamises, judos, tõstmises, sangpommispordis, petangis, mälumängus, jalgrattakrossis, discgolfis, tõstmises, laskmises, tennises ja köieveos. Pallimängudest olid esindatud jalg-, korv-, käsi- ja võrkpall. Huvitava võistluse pidasid maha osalevate omavalitsuste juhid. Punkte jagati omavalitsuste ja maakondade arvestuses.

Suurtest, üle 40 000 elanikuga maakondadest oli parim Tartumaa Harju- ja Viljandimaa ees. Väikestest, alla 40 000 elanikuga maakondadest oli parim Järvamaa, edestades Võru- ja Jõgevamaad.

Suurte, üle 8000 elanikuga valdade mõõduvõtu võitis Rae, kellele järgnesid Tartu ja Jõgeva vald. Väikeste, alla 8000 elanikuga valdade arvestuses läks võit Kiili valda. 2. ja 3. koha said vastavalt Alutaguse ja Vinni.

Linnadest jättis võidu koju Tartu, edestades Rakveret ja Paidet.

Et samaaegselt toimusid Tartus ka veel Shell Helix Rally Estonia ja Tartu Mill Igamehetriatlon, võib liialdamata väita, et tegu oli tõelise spordipeoga.

Ka läänlased said sellest spordipeoast osa. Haapsalu linna ja Lääne-Nigula valla sportlased esinesid suvemängudel hästi.

Läänemaalt kergejõustikus osalenud said 8 medalit ja häid neljandaid kohti. Tehti isiklikke rekordeid.

Fred Vali võitis kuulitõukes  (MV I) 1. koha tulemusega 15.95. Kettaheites pidi Fred Aleksander Tammerti paremust tunnistama, saavutades 2. koha tulemusega  43.66.

Teise kuldse medali tõi Haapsallu TA kõrgushüppes Eliis Maria Koit tulemusega 1.63.

Meeste arvestuses osalenud Argo Jõesoo (pildil 1500m autasustamisel) tõi Läänemaale 2 medalit. Argo võitis 5000m jooksu ajaga 15.20,3. 3. koha saavutas ta 1500m jooksus.

Kaks hõbemedalit sai kaela ka MV II võistlusklassis viiel alal kaasa teinud Marko Ulla – 100m (pildil keskel sinises) tulemusega 12,54 ja kaugushüppes tulemusega 5.61. Tubli neljas koht tuli kettaheites tulemusega 35.59 ja kuulitõukes isikliku rekordiga 11.95. Finaali sai Marko ka odaviskes.

MV I klassis võistelnud Lauri Tanner saavutas 3. koha 100m jooksus ajaga 12,92. 800m jooksus saavutas Lauri 4. koha tulemusega 2.19,66.

Haapsalu mälumängurid said 48 omavalitsuse seas 17. koha.

Petankis esindas nii Haapsalut kui Lääne-Nigulat kokku 4 võistkonda. Medalikohti seekord ei saavutatud.

Võrkpallis Haapsalut esindanud asjaarmastajatest koosnenud naiskond sai võidurõõmu maitsta ühes kohtumises. Pigem peeti kolm päeva võrkpallimänge heaks treeninglaagriks.