Kalender

Läänlased osalesid 13. Eestimaa Talimängudel

13. Eestimaa Talimängud toimusid 3. märtsist kuni 5. märtsini Valgas, Valkas, Otepääl ning erinevates Valgamaa spordibaasides.

Talimängudel võistlesid maakondade, linnade ja valdade esindused 18-l spordialal. Läänemaa esindused olid väljas seekordsetel mängudel lauatennises, meeste ja naiste linnade korvpallis, kreeka-rooma maadluses ja mälumängus. 

Lauatennises saavutati linnade arvestuses 2. koht. Linnade arvestuses võisteldi seetõttu, et osalesid Haapsalu Lauatenniseklubi sportlased (pildil koos treener Heikki Soolaga).  Klubisse kuuluvad ka Hanila valla andekad lauatennisistid Aaro Õismets, Toomas Vestli ja Allex Rummel. Karin ja Katrina Talving on Haapsalu neiud.

Medaleid tõid Valgast ka meie kreeka-rooma maadlejad. Täiskasvanute 71 kg arvestuses sai võidu Jevgeni Satšuk (pildil sinises maadlustrikoos, treener Tiit Seiton). 66 kg meeste arvestuses saavutas Reigo Heinaste (treener Tiit Seiton) 3. koha.

Noorte (2000 a sünd ja hiljem) arvestuses saadi kokku 3 medalit. 46 kg arvestuses sai 2. Koha Robin Uspenski. 50 kg arvestuses saavutas Kevin Uspenski (mõlema treener Aap Uspenski) 2. ja Harri Soo (treener Tiit Seiton) 3. koha.

Maadluses sai Läänemaa 5. koha 109 punktiga.

Läänemaa osales ka mälumängus. Esindus oli tugev. Meeskonda kuulusid Mati, Toomas ja Mikk Räli ning Läänemaa talimängudel mälumängu läbi viinud Meelis Tomson. Väga kõvas konkurentsis saavutati 6. koht.

Tublilt esinesid ka meie korvpallurid. Haapsalu naiste korvpall oli vist väljas esimest korda üldse. Tiimis oli ka Lihula ja Noarootsi mängijaid. Areneti iga mänguga ja jäädi väga rahule. Olgugi et viimased, kuid saadi palju kogemusi ja motivatsiooni jätkata. Naiskonna eest mängisid Liis Kõiv, Piret Sarapuu, Riina Karnau, Kristiine Uspenski, Greete Tikerpuu, Agate Adina, Jaanika Treial, Carina Jurs, Katrin Lehtpuu, Kertu Nõmm ja Kaili Leht. Naisi saatis mängudel igati väärikas korvpallitreener Jaanus Levkoi (pildil koos naiskonnaga).

Haapsalu meeste korvpallitiim esines väga tublilt. Oma alagrupist teisena edasi saades mängiti 5.-8. kohale. Haapsalu mehed tõid koju tubli 6. koha. Meeskonnas mängisid Ardo Jürjer, Mikk Päeske, Janno Soon, Karl-Markus Mäesalu ja Marek Pragi. Treener Marek Pragi sõnul mängiti kõik mängud viiekesi ja oldi kogu turniiri publiku lemmikud. Sest Haapsalu tiimi pikim mees oli sama pikk kui teiste lühimad. Kõik olid hämmingus kuidas nad hakkama saavad nende suurte 2 meetriste meestega. „Mängisime kaks viimast mängu nii, et meil oli kolm meest vigastatud. Kaks meest ( mina ja Mikk ) vaevlesime tugeva seljavalu käes. Ja Jannol oli kubemelihase rebestus“, rääkis Marek Pragi. Marek lisas veel, et sisuliselt oldi 3,5 mehega kogu aeg väljakul. „Ardo ja Markus kandsid viimases mängus kogu raskust“, kiitis Marek.

Järgmised Eestimaa Talimängud on taas 4 aasta pärast! Spordiliit Läänela tänab kõiki osalejaid.

Kirjutas Ülle Lass