Kalender

Läänlased olid Rapla sprindil edukad

Laupäeval toimus Rapla kardirajal järjekordne sprint autodele. Ilm oli ilus ja kohale oli tulnud 71 võistlejat, kellest 17 olid läänlased. Meie võistlejatel läks servast serva,olime poodiumil ja olime ka viimaste seas.

J-16 klassis oli 11 võistlejast 3 läänemaalt Marcus-Indrek Simmer, Jako Allika ja Cärolyn Soidla. Seekord meie võistlejatel kolme esimese sekka asja polnud aga nad olid tublid ja vastavalt 4.,6. ja 10. Olgu öeldud et Cärolyn sõidab omas klassis kõige lahjema autoga 1400 kuubikut.

J-18 klassis oli stardis 9 kellest 2 läänemaalt. Kahjuks meie poistel puudub Rapla kardiraja kogemus. Virgo Šumanil tuli leppida  8. kohaga ja Ranno Kristmannil 9. kohaga.

2WD-v stardis 10 sõitjat kellest kolm olid meie mehed. Lootused olid Rutmar Raidmal,kelle hooaeg on alanud hästi. Seekord ei istunud asfaldi sõit talle kuidagi ja Karel Šumani 8. koha järel Rutmarile 9. koht. Kolmas läänlane oli Kalle Kruusma, kes sõitis Cärolyni käest võetud autoga (1400) ja sõitis teiste 1800-ste vastu ning oli viimane. Kalle Kruusma ütles,et nii lõbusat võistlust pole tükk aega olnud, kus kulged ja saad raja äärset silmitseda, sest kiirust ja jõudu pole.

2WD –s klassis oli kohale tulnud 16 sõitjat kellest neli olid läänlased. Esikoha võttis küll Eero Labotkin aga teise ja kolmanda koha peale käis võistlus viimase vooru finišini kus võttis paremuse Marko Kukuškin teise Läänlase Valmar Gildeni ees sajandikega. Lembit Madissoo oli 7. ja seekord selles klassis sõitnud Toomas Lemberg 14.

SU klassis olid kümnest võistlejast pooled läänlased. Kindla võidu võttis Raplamaa mees Aivo Täpsi. Meie mees Egert Jakobi oli 2. ja Martin Jaanus napilt poodiumilt väljas , st 4. Bruno Jakobi maadles tehniliste probleemide küüsis nagu ka Andres Kruusma ja Hillar Kruusma ja nemad olid vastavalt 8.,9. ja 10.

Järgmine nädal peaks toimuma Narvas rahvaralli. Võistluse toimumist ohustab vähene huvi. Seega on aega autosid korrastada kuu aja pärast toimuva Tapa rahvasprindi jaoks.

Kirjutas Kalle Kruusma