Kalender

Läänlased käisid Otepää rahvasprindil

phoca_thumb_l_2016_03_05_5839

Eesti Autospordiliidu Karikavõistlused rahvasprindis said alguse talvistes tingimustes Otepääl 05.03.2016 peetud Oti Pubi Otepää rahvasprindiga. Algselt oli võistlus planeeritud läbi viia veebruari alguses kuid sel ajal polnud piisavalt talve.

Rada oli sisuliselt sama, mis eelmiselgi aastal koos väikeste muudatustega ja põllu pealt lisa võtmistega. Üle 3 kilomeetri pikkune võistlusrada oli talviselt kohati väga libe. Mida enam lõpu poole, seda rohkem kruusa sõidujoones välja kraabiti. Libe pinnas nõudis ka omi ohvreid. Ükski sõiduvoor ei jäänud ilma omast otseses või tinglikus mõistes “katusest” ning väljaskäimisi oli üpriski tihedalt. Kõige magusamalt neelas raja esimeses pooles asunud trampliini koht.

Läänlasi oli Otepääl stardis 4, kolmes erinevas masinaklassis. Meie meestel seekord asja poodiumile polnud,oli ebaõnne ja kogemuste kogumisi. Kõige napimalt erinevate apsude pärast jäi poodiumilt välja 2WD-S klassis Valmar Gilden ja temale 4 koht. Selles klassis olidki kiiremad esiveolised autod ja esimese tagaveolisega oli 6 Marko Kukuškin. SU klassis oli stardis Egert Jakobi ja juba peale starti oli kuulda kahtlast kolinat tagasillas ning kulges raja läbi ja lootis startida ning ka kulgeda teises voorus, kuid kahjuks pidi katkestama ja tulemust kirja ei saanud. Oma esimese sprindi tegi kaasa Meelis Palmiste ML klassis mõned kuud tagasi soetatud mossega,mis kunagi kuulus Kalle Kruusmale ja on nüüd Läänemaal tagasi. Meelis omandas kogemusi ja sõitis kindlalt lõpuni ning 5 koht.

Järgmine sprint on Audrus 26. märtsil Auto 24 rajal.

Ametlikud tulemused siit: http://autosport.ee/rallyreg/public/calendar_file/Otepaa_050316_tulemused.pdf

Kirjutas Kalle Kruusma