Kalender

Läänlased Eesti koondises

 

KaisaKuusik_ja_AndresKruusmaa

Kaisa Kuusik, Andres Kruusmaa

Natuke imelik, kuid tõsi. Septembri viimasel nädalavahetusel toimub Turu linnas Eesti-Soome juunioride maavõistlus laskmises. 12 liikmelises Eesti koondisesse on 5 Läänemaa Spordikooli noorlaskurit.

Püstolis kuuluvad koondisse Kerli Neljas, Kaisa Kuusik, Andres Kruusma. Kui Kerli ja Kaisa on koondises „vanad kalad”, siis Andres võitles koha koondisse stabiilse esinemisega Eesti juunioride meistrivõistlustel.

Kerli_Neljas

Kerli Neljas

Püssilaskmises kuuluvad koondise nimekirja vennad Tiitsmad- Kristjan ja Martten. Kindlasti oli otsustavaks mõlema püssipoisi medalivõidud tulirelva Eesti meistrivõistlustel.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kristjan ja Martten Tiitsma

Kindlasti ei saa meie sportlaste eesmärgiks olla ainult koondisse kuulumine. >Arvestades Soome laskmise korraliku taset ja kandepinda ei saa nende eakaaslastega konkureerimine olema kerge. Hetkel ei ole täpselt teada, kes meile astuvad. Hinnates laskurite tulemusi peaksid püstoli tüdrukud (Kerli Neljas, Kaisa Kuusik) suutma võita.

Püssis on soomlased tavaliselt olnud mäekõrguselt meie laskuritest, kuid Kristjani lamadeslaskmine oma risikliku rekordi tasemel võiks neid üllatada. Küsimärgiks jäävad Martten Tiitsma (püss) ja Andres Kruusma (püstol) võimalused konkureerida esmakordselt niivõrd kõrgel tasemel.