Läänemaale võideti Eesti noorte kergejõustiku meistrivõistlustelt seitse medalit

Rakveres selgusid 28-29.juunini pooletuhande noore kergejõustiklase osavõtul Eesti kergejõustikumeistrid U23, U20 ja U18 vanuseklassides. Võistlustules oli üle 40 Eesti kergejõustikuklubi. Nende hulgas kõik kolm Läänemaal selle alaga tegelevat klubi- Haapsalu Kergejõustikuklubi, Läänemaa Kergejõustikuklubi ja JK Tempo. Kokku võistles meilt kolme klubi 15 kergejõustiklast.

Meie noored tõid kodumaakonda seitse medalit, neist neli Eesti noorte meistritiitlit ja kolm hõbemedalit. Lisaks veel kaheksa kohta esikaheksas ja kolm kohta esikümnes. Noorte näidatud tulemustega tuleb kindlasti rahule jääda.

Noormeeste U20 vanuseklassi kuulitõukes ja kettaheites saavutasid kaksikvõidu Haapsalu KJK sportlased. Treener Ants Kiisa õpilased Kevin Sakson ja Erki Mitman (pildil) olid sellistel kohtadel, kus nad hetkel omavanuste heiteid-tõukeid Eestis valitsevad. Nad tõukasid 6.kg kuuli vastavalt 16.66 ja 15.77. Kettaheites tuli 1.75 kg heitevahendiga tulemusteks vastavalt 49.14 ja 46.85. Oma kolmanda medali neil võistlustel võitis Erki Mitman. Seda odaviskes. Kuldmedali vääriline vise tuli viiendas voorus ja tulemuseks mõõdeti 62.60. Siit ka isiklik rekord. Noormehed viskavad siin juba meeste, ehk siis 800 grammist oda.

Neljanda meistritiitli võitis JK Tempo sportlane Ruslan Sergatšjov. Seda U20 vanuseklassi 10000 m käimises. Mihhail Jutkini õpilasele mõõdeti võiduajaks 47.39,85. JK Tempo sai veel teisegi medalivõidu. Meeste U23 3000 m takistusjooksus tuli hõbedale Igor Skatško, ajaga 10.05,88.

Kaks neljandat kohta võitis Haapsalu KJK kergejõustiklane Madli Rahuvarm. Möödunud sisehooaja vahele jätnud ja nüüd edukalt võistlusrajale naasnuna sai U23 vanuseklassi sportlane kuulitõukes tulemuseks 11.83 ja kettaheites 36.21.

Samuti oli neljas Anna-Maria Vjazemski U20 kõrgushüppes, tulemuseks talle 1.50. Haapsalu KJK sportlane koges ebaõnne aga 100 m tõkkejooksu finaalis, kuhu pääses korraliku eeljooksu 14.97-ga ja kus asus starti medalimõtetega, kuid pidi jooksu kahjuks katkestama.

Väga stabiilsed ja head stardid tegi noormeeste U18 võistluses Haapsalu KJK sportlane Kristofer Kikut. Kaja Ladva õpilane näitas harvaesinevat stabiilsust. Odaviskes tuli 700 grammise viskevahendiga suurepärane isiklik rekord- 52.45 ja neljas koht. Kaugushüppes kaheksas koht, võidutulemusega 6.03. Rekordina läheb tal aga kirja täpselt kuue meetrine õhulend, sest siis oli tuul normis. 100 meetri sprindis jõudis noormees B-finaali, kus jooksis isiklikuks rekordiks 12.08. Tasuks kümnes koht. “Väike vääratus” ehk esikümneväline koht tuli kõrgushüppes, kus saavutas 1.75-ga 11 koha.

Kaks väga head jooksu tegi noormeeste U20 vanuseklassis Läänemaa KJK  keskmaajooksja Martin Teppan. Viimasel kolmel aastal Eesti noorte meistrivõistlustel alati medali võitnud sportlasel jäi ka neljandal suvel medalivõidust ülivähe puudu. Jaanus Getreu näpunäidete järgi treeniv sportlane tegi 800 meetri tihedas konkurentsis elujooksu, joostes uuteks rekordnumbriteks 2.01,69. See andis viienda koha ja medalist jäi lahutama kõigest 0,6 sekundit. Hea oli ka tema 1500 meetri jooks. Siin kuulus talle ajaga 4.26.80 kuues koht.

Läänemaa Kergejõustikuklubist oli jooksurajal ka neiu. U18 vanuserühmas sai Kristiina Kukk 3000 meetri distantsil ajaga 16.04,53 seitsmenda koha.

Sprinteritest tuleb esile tõsta veel U18 kergejõustiklasi. Läänemaa KJK sprinter Kerli Ristikivi pääses B-finaali, joostes isiklikuks rekordiks 14.09. Haapsalu KJK  sprinter Sebastian-Juhan Liiva jooksis end samuti B-finaali eeljooksus saadud 12.12-ga. See on samuti noormehe isiklik rekord.

Veel saavutas koha esikümnes Haapsalu KJK  keskmaajooksja Marie Põlluaed. Tema lõpetas neidude U18 vanuseklassi 800 meetri jooksu esikümne. Ajaks talle uus isiklik rekord- 2.38,31.

Juba 3-4.juulil selgitavad omavanuste Eesti meistrid Pärnus U14 ja U16 sportlased. Läänemaa KJK ja Haapsalu KJK on ka sellel võistlusel paljude sportlastega esindatud.