Läänemaa veteransportlased tulid Kuressaarest medalisajuga

Eesti Seeniorspordi ja Spordiveteranide Liidu 51. Spordimängud toimusid 04.- 05. augustil Kuressaares.

Spordiliit Läänela andis võimaluse huvilistel osaleda. Huvilisi sai kokku 6. Meilt oli esindatud kergejõustik kolme ja petank kolme sportlasega.

Vaatamate väikesele esindusele läks meil väga hästi. Kõik saarele võistlema läinud sportlased said medali. Mõni rohkem kui ühe.

Petankerid (pildil keskel, valgetes särkides) said ala üldvõidu, võites finaalis Viljandi võistkonda. Kolmandaks jäi Tartu I tiim. Meie võistkonnas mängisid Marina Vallik, Katrin Tiido ja Uku Kollom. Kokku oli mängudel 12 võistkonda.

Kergejõustiklastest sai Kristel Kivi  N40 kettaheites (1 kg) 2. koha tulemusega 25,90 ning odaviskes (600gr) samuti 2. koha tulemusega 22,35.

N75 klassis võistelnud Ainu Aavik sai kettaheites (0,75 kg) 3. koha tulemusega 15,93. Kuulitõukes (2 kg) saavutas ta samuti 2. koha tulemusega 6,91. Kolmanda koha saavutas Ainu Aavik paigalt kaugushüppes tulemusega 1,16.

Kalev Teder hüppas paigalt kauguse teisel katsel 2.42 ja saavutas M70 klassis sellega alavõidu.

Sportmängude eesmärk on propageerida sporti ja tervislikku eluviisi, pakkuda veteransportlastele võistlusvõimalusi. Edendada sõprussidemeid liikmeskonna ühenduste vahel. Mängudel võisid osaleda kõik veteransportlased, kes on sündinud 1983. aastal ja varem.

Üldse olid kavas spordialad: kergejõustik , võrkpall , mälumäng, petank, tänavakorvpall, orienteerumine, discgolf ja vene kabe.

Spordimängudel võistles ligi 600 sportlast 15st maakonnast.