Kalender

Läänemaa parim kool saalijalgpallis on Haapsalu Põhikool

15. jaanuaril toimusid Wiedemanni spordihoones koolidevahelised võistlused saalijalgpallis, mida aitas korraldada Spordiliit Läänela.

Mõõtu võtsid omavahel 7. – 9. klassi  võistkonnad. Võistlustele registreerus seitse võistkonda, viimasel hetkel loobus võistlemisest Taebla kool. Haapsalu PK oli esindatud kolme poiste ja ühe tütarlaste võistkonnaga, keda treenib Ulrika Tülp. Tüdrukud mängisid väga südilt suuremate poistega ja neil õnnestus lüüa ka mõni värav.

Väga põneva ja kaasahaarava mängu tegid omavahel Kullamaa ja Palivere koolide võistkonnad, kes jagasid omavahel 5. ja 6. koha saatuse. Alles mängu viimasel minutil määras kohtunik penalti Kullamaa kasuks ja selle realiseerimine andis 5. koha Kullamaa võistkonnale.

Lisaks Oru koolile jõudsid nelja parema hulka kõik Haapsalu Põhikooli võistkonnad. Esimeses poolfinaalis olid vastamisi Oru ja HPK I, kust võitjana väljus HPK I. Teises poolfinaalis võtsid mõõtu HPK II  ja HPK III võistkond, kelle mängijad  treenivad enamuses Läänemaa Jalgpalliklubi ridades. Finaali pääses HPK III võistkond ja pronksmedalit jagasid Oru ja HPK II võistkond, kes napi 2: 1 võiduga alistasid Oru.

Finaalmäng oli  vägagi pingeline ja normaalaeg lõppes 1: 1 viigiga. Edasise mängu saatuse määrasid penaltid ja 2: 0 oli penaltilöömises parem HPK I võistkond.

HPK I võistkond

Haapsalu PK I võistkonnas mängisid:  vasakult, Andri Rüü,  Sten Valdmann, Marten Alvin Keldrima, Jan Rääli,  Morten Ristmägi, Sten Jonas Hein.

HPK III võistkond

HPK II võistkond

Mänge vilistasid Arti Viispert ja Robi Suder.

Peakohtunik  ja fotode autor Aavo Tomingas.

Peakorraldaja Lääne Maakonna Spordiliit Läänela.