Kalender

Läänemaa naiste jalgpalli meister on Taebla valla spordiklubi

 Pilt. Taebla jalgpalli naiskond 2015

 Teist aastat selgusid Läänemaa naiste parimad jalgpallivõistkonnad Lihulas, seal toimuvate kultuuripäevade raames. Läänemaa 2015 aasta naiste jalgpallimeistrivõistlustest võttis osa neli võistkonda, Taebla Spordiklubi, Taebla Gümnaasium, Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi, Ridala. Turniir toimus õuejalgpalli reeglite järgi, kus mängijaid väljakul vähem, mänguaeg lühem ja ka reeglites veidi lihtsustatud muudatused. Näiteks ei fikseeritud suluseisu.

Osales mitmeid meistreid ja võistkonnad oli hästi komplekteeritud.

Selle aasta naiste meistrivõistlustel peab tähelepanu pöörama mitmele tähtsale asjolule. Esiteks osalesid Läänemaa meistrivõistlustel mitmed mängijad, kes kuulunud nii tütarlaste noorte koondistesse, kui ka mängijad, kes esindanud Eesti rahvusnaiskonda, rääkimata meistriliiga kogemustega palluritest. Sandra Pärnpuu, Merilin Korpe, Ulrika Tülp, Meliine Sirkel on vaid mõned nimed. Erilist tähelepanu köitis Eesti 8 kordne naiste jalgpallimeister ja karikavõitja Moonika Mürk. Vähem tähtis ei ole tõik, et oma koduvalla, Ridala naiskonna treeneripingil oli usun, et hetke Eesti üks perspektiivikamaid naisjalgpallureid, samuti koondislane Anett Vilipuu. Taebla kahes võistkonnas tegid kaasa hea kvaliteediga jalgpallurid Hiiumaalt. Viimaseks tooksin esile aga Ridala naiskonna osalemise. Kogu võistkond koosnes rohkem kergejõustiku ja võrkpallitaustaga spordipiigadest. Kuid Ridala võistkonna osalemine viimaste aastate naiste jalgpalli meistrivõistlustest on saamas reegliks ja see on väga meeldiv. Kõik see kokku muutis Läänemaa naiste meistrivõistlused hea kvaliteediga spordivõistluseks.

Taebla Spordiklubi võitis meistritiitli.

Läänemaa naiste jalgpallimeister 2015 on Taebla Spordiklubi naiskond. Taebla naiskond alistas kõik oma vastased, Lõuna-Läänemaa JK 3:0, Ridala 4:0 ja Taebla Gümnaasiumi 2:0. Võistkond näitas väga kvaliteetset jalgpalli. Olgu märgitud, et enamus selle aasta meistritest mängivad ka Eesti naiste meistrivõistluste Esiliigas, FC Kuressaare naiskonnas. Moodustades selle naiskonna tuumiku. Läänemaa meistrid on: Ulrika Tülp, Meline Sirkel, Liis Lõhmus, Ly Munskind, Moonika Mürk, Maarja Lai, Kairi Korpe, Merilin Korpe, Kersti Riil(Treener Kairi Korpe). Hõbemedalid võitis Taebla Gümnaasium(Treener Ulrika Tülp), kellele oli see esimeseks nii kõrgeks autasuks Läänemaa täsikasvanute meistrivõistlustel. Pronksised autasud kuulusid Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubile(Treener Jaanus Getreu), neljandaks tuli Ridala(Treener Anett Vilipuu).
Turniiril lõid väravaid kokku viis naisjalgpallurit, neist edukamana Merilin Korpe viiel korral. Parim väravavaht oli Kersti Riil.
Suur tänu Spordiliit Läänela, Enn Kerge, Zan Vjazemski, Taebla Auto, Lihula Vald.

 

Jaanus Getreu