Läänemaa meistrivõistlustel orienteerumises osales 42 inimest

20. septembril peeti Läänemaa meistrivõistlused orienteerumises, mis sellel aastal leidsid aset Haapsalus Ruhisoo ümbruses.

Võistlusel osales 42 inimest.Võistlejad jagunesid 8 võistlusklassi vahel: N-21, N-40, M-60 läbisid 4,9 km pikkuse raja, M-21 ja M-40 võtsid mõõtu 6,9 km rajal ning MN16 ja N-60 läbisid 2,6 km pikkuse raja. Kõige nooremad panid ennast proovile nöörirajal.

M-16 klassis oli üks osaleja, kuid M-14 klassi võistlejatega aru pidades otsustasid korraldajad, et M-14 osalejad tõstetakse M-16 klassi. Seega esimese koha sai Kenet Tõkke ajaga 00:30:32, teise koha Samuel Kastepõld (+14:45), kolmanda koha Silver Nikkel (+17:46) ning neljanda koha sai Joosep Michels (+37:37). Esimesed kolm kohta premeeriti medalitega ning neljas koht sai diplomi, innustamaks noori ka järgmisel aastal võistlema.

N-16 klassis võitis esimese koha Laura Ulm ajaga 01:01:09, teiseks jäi Claudia Birk (+05:49) ning kolmandaks Eva-Maria Kastepõld (+15:25).

M-21 võistlusklassis (võitjad pildil) pälviti meistritiitliga Jaan Kostjukov kelle aeg oli 00:56:14, teise Neeme Kalda (+14:42) ning kolmanda koha Renek Loorens (+17:05).

M21_esikolmik

N-21 võistluskassis pälvis esimese koha Erika Kalda ajaga 00:39:46, teise Jaanika Paalmäe (+35:10) ja kolmanda koha Kaja Loorens (+44:49).

M-40 klassis võitis üldarvestuses ja Läänemaa arvestuses esimese koha Aivar Leht ajaga 01:02:29, teise koha üldarvestuses Tšehhist pärit Marek Filičko (+13:17) ning kolmanda koha Toivo Birk (+32:28), kes Läänemaa arvestuses saavutas teise koha.

N-40 klassis saavutas esimese koha Marika Meister ajaga 00:54:43, teise koha Helle Rennu (+05:40) ja kolmanda koha Ülle Raudsepp (+07:20).

M-60 klassis saavutas üldarvestuses esimese koha Jüri Rokko ajaga 00:42:55, Peep Koppel teise koha (+06:00), Rein Küttim kolmanda koha (+07:57) ning Läänemaa arvestuses esimese koha Rein Hanstein (+09:29), Peeter Viik teise koha (+25:07) ja Williambert Lambert kolmanda koha (+58:12).

Osalejate hinnangul oli rada üpriski keeruline oma maastiku polest, sest tuli läbida raiesmikke ning vesisemaid kraave, kuid lõppkokkuvõttes olid kõik rõõmsad ja õnnelikud kordaläinud sportliku päeva üle.