Kalender

Läänemaa korvpalli esindusmeeskond läheb algavale hooajale vastu uue nime ja logoga

Läänemaa korvpalli esindusmeeskond läheb algavale hooajale vastu uue nime ja logoga.

Liitujate hulgas on pikaaegne Eesti koondise mängujuht.

Kevadel Saku II liigas hooaja pronksmedaliga lõpetanud Haapsalu meeskonna siht on uueks aastaks kindel – tõus esiliigasse. Klubi presidendi ja eestvedaja Siim-Sander Vene
sõnul tahetakse tugev samm edasi astuda: “Loodame, et saime kokku korraliku pundi ja
võitleme järgmiseks hooajaks pääsu eest esiliigasse.” 

Võrreldes möödunud hooajaga on muutunud nii koosseis kui ka meeskonna nimi. Sel aastal
jooksevad väljakule “Haapsalu Herilased”. Nimemuutuse tagamaid selgitades andis Vene
mõista, et idee küpses juba klubi loomisel: “Algusest peale on olnud mõte mingi brändi,
nime, logo ja kuvandi loomine.” Erinevate ideede vahel valimine võttis pisut aega, ent tulemusega ollakse otsustajate ringis rahul: “Herilased tundusid meie jaoks kõige kurjemad ja ebameeldivamad vastased olema. Paljud panevad jooksu kui herilane neid tülitab, mõni aga tardub hirmust paigale, kui herilase pirinat kuuleb. Meile see mõte meeldis, et rivaalid meid kardavad ja et oleme kõigile ebamugav vastane,” rääkis Vene.

Meeskonnaga liitujatest nimekaim on kindlasti Tanel Sokk, kes lisaks edukale klubikarjäärile on
pikalt Eesti koondise mängujuhina pallinud. Sedavõrd kogenud tagamehe üle oleks
mõistagi iga klubi õnnelik, ent kuidas õnnestus Venel Sokuga kaubale saada?
“Tundus imelik, et selline mees korvpalli juurest kuidagi ära kadus. Sai siis nuputatud, et kuidas ja mida talle pakkuda,” avas Vene pisut tausta.
Kõne all oli ka meeskonna juhendamine, kuid Sokk otsustas mängusärgi selga tõmmata: “Jutuks oli nii treeneri koht, mängija või mõnel muul viisil meeskonna juures tegev olla. Tema enda valik oli, et tuleb ja mängib,” võttis Haapsalu korvpalli arengut südames kandev Vene Soku liitumise loo kokku.

Vene tõi eraldi välja ka 15-aastase haapsallase Oliver Kruusamäe nime: “Hea meel, et meeskonnas on kohalik noormängija, kes saab kindlasti oma võimaluse ja loodame, et ta teeb meeste seas korraliku arengu ning on heaks eeskujuks teistele meie klubi kasvandikele.”

Peatreeneri vastutusrikka rolli võtab enda peale Hendrik Erik Heinla. “Tegemist on noore ja tahtmist täis treeneriga, kes mängis eelmised kaks hooaega meie esindusmeeskonnas ja on klubi tegemistega juba kenasti kursis,” ütles Vene lootusrikkalt meeskonna vastse lootsi kohta.

Kõikide teiste võistkonna liikmetega on võimalik tutvust teha Herilaste sotsiaalmeediakanalites (Facebook, Instagram). Meeskonna logo ja mänguvormide uue kujunduse autoriks on Rainer Olbri Hooligan Hamletist, keda laiem üldsus teab kui artisti Metsakutsu.

Haapsalu Herilased alustavad hooaega 29. septembril, kell 19.30 Wiedemanni spordihoones, kus vastamisi minnakse meeskonnaga Team Kaitsevägi.

Haapsalu Herilased pressiesindaja
Raimondo Laikre
info@haapsaluherilased.ee