Kalender

Läänemaa koolidevahelisel jalgpalliturniiril osales üle saja lapse

Möödunud reedel, 3. mail võõrustas Haapsalu kunstmuruväljak Läänemaa II kooliastme poisse ja tüdrukuid koolidevahelisel jalgpallivõistlusel. Spordiliit Läänela, Haapsalu Linna Algkooli ja Eesti Jalgpalli Liidu koostöös toimunud turniiril osales 73 poissi ja 30 tüdrukut seitsmest koolist. Poiste turniiril osales 9 ning tüdrukute turniiri 4 võistkonda, mis näitab erakordselt suurt osalejate hulka – siinkohal tuleb kiita õpetajaid, kes võtsid vaevaks õpilastega võistlustest osa võtta.

Poiste turniiril moodustati üheksast võistkonnast kaks alagruppi, kust kaks paremat mõlemast alagrupist poolfinaali pääsesid: Haapsalu Linna Algkooli ja Haapsalu Põhikooli esimesed võistkonnad ning Palivere Põhikool ja Ridala Põhikool. Finaali pääsesid Haapsalu Linna Algkool ja Ridala Põhikool, kus tulemusega 10:0 krooniti tänavuseks võitjaks Haapsalu Linna Algkool. Pronksmedalid läksid Haapsalu Põhikooli, kes kolmanda koha mängus Palivere 3:1 alistas.

Poiste esikolmik. Foto: Martti Pukk

Tüdrukute turniiril selgitati paremusjärjestus omavahel läbi mängides. Võit tuli Haapsalu Linna Algkooli võistkonnale. Hõbemedalid läksid Taebla Koolile ning pronksmedalid Ridala Põhikoolile.

Turniiril osalenud tüdrukud. Foto: Martti Pukk

Poiste turniiri lõppjärjestus:
1. Haapsalu Linna Algkool I 
2. Ridala Põhikool
3. Haapsalu Põhikool I
4. Palivere Põhikool
5.-6. Haapsalu Linna Algkool II, Oru Kool
7.-8. Taebla Kool, Haapsalu Põhikool II
9. Noarootsi Kool

Tüdrukute turniiri lõppjärjestus:
1. Haapsalu Linna Algkool
2. Taebla Kool
3. Ridala Põhikool
4. Palivere Põhikool

Tekst: Bert Rotberg