Kalender

Läänemaa Kergejõustikuklubi tõmbas 2015. a võistlushooajale joone alla

Kuna vabariigis sellel hooajal noortevõistlusi enam ei toimu, otsustas Läänemaa Kergejõustikuklubi hooajale joone alla tõmmata. Noorte osas oli hooaeg viimase kümnendi edukaim. Kui 90ndail saadi medaleid kamaluga, siis viimastel aastatel paar-kolm. Seekordsetel suvistel Eesti noorte meistrivõistlustel saadi siiski 5 medalit.

Peale pika aja kuulus klubist Balti matšil Eesti noortekoondisse 3 noort. Kiirkäimises Kristiina Köster ja Regina Kändla, 800 m jooksus MartinTeppan. Martin Teppan saavutas Balti matšil B klassis II koha ajaga 2.04,77. Keskmaajooks on 12 ala, kus klubi treeneri õpilased on jõudnud Balti matšil Eesti noortekoondisse. Varem on klubi noortest tõusnud mõned ka Balti matši võitjateks. Meenub, et teivashüppe on võitnud nii Priit Koort kui Oksana Jeltšinova, odaviske Toomas Jõevee, kuulitõuke Raigo Toompuu (pääsenud hiljem ka olümpiamängudele). Medalivõitjaid on teisigi olnud. On, keda noortel eeskujuks võtta.

Võistlustesse suhtus enamik noori vastutustundlikult, mis aitas neil saavutada häid tulemusi peale medalite võitmise. Nii saavutas Kristiina Köster kolmel jooksualal kohad esimese kuue hulgas. Marten Jõevee saavutas 2 esikümne kohta keskmaa jooksudes. Karl Mäger püstitas kõigil kolmel sprindidistantsil isiklikud rekordid ja jäi teise kümnesse, mis meie olematuid talviseid treeningtingimusi arvestades, üsna korralik saavutus.

Sel hooajal korraldas klubi 3 võistlust, kus võistlejaid oli üle vabariigi. Tähtsam oli 19. IX kiirkäimisvõistlus Paralepas, kus osalejaid oli kolmest välisriigist (Läti, Leedu ja Poola). Nendel võistlusel püstitati 2 maakonna noorterekordit ja 1 vabariigi oma. Järgmine aasta on plaanis samuti 3 võistlust. Esimene üritus on 10 km maanteejooks 2. IV. Plaan on jõuda 200 osalejani, et võiksime kasutada automaatset ajavõttu.

Selle aasta vabariigi edetabelites on arvukalt klubi sportlasi. Täiskasvanutes on kõrgemal kohal Anneli Aru- viiendal 10 000m kiirkäimises. Kolmel alal on edetabelis Lauri Luik (5000 m, 10 km ja poolmaraton). Noortest juhib Martin Teppan B klassi edetabeleid 800 m ja 1500 m takistusjooksus. Kristiina Köster on A klassi 5000 m kiirkäimises II. Ta on edetabeli esikümnes veel kolmel jooksualal. Odaviskes on edetabeli esikümnes 3 juunioride klassi noort (Regina Kändla, Lauri Loorits ja Kristopher Aljaste). Peale jooksude ja käimise on noored pääsenud edetabelitesse ka teistel aladel. Näiteks on Ainar Sten Junker edetabelis nii kõrgushüppes kui kettaheites.

Rahalises mõttes jäi klubi aasta kokkuvõttes kasumisse, mis võimaldab tasuda järgmise aasta klubi maksu Kergejõustikuliidule ja jätkata 2016. a hooaega edukalt.

DSC_0316

Pildil vasakult Eneken Vendla, Anneli Aru, Regina Kändla, Kristiina Köster, Liisa Truu, Ainar Sten Junker, Martin Teppan. Foto erakogust

Klubi juhatus tunnistas 2015. a parimateks sportlasteks: Täiskasvanutest Anneli Aru, noorsooklassis Raiko Söötmaa, juunioridest Regina Kändla, A klassi noortest Kristiina Kösteri ja Ainar Sten Junkeri, B klassi noortest Eneken Vendla ja Martin Teppani, noorkohtunikest Liisa Truu. Neid kõiki autasustas klubi treener oma raamatuga „100 säravat tähte“, mis räägib Otepää Keskkooli lõpetanud noorest, kes hilisemas elus mõjutanud Eesti elu omal moel. Kuid on ka ülevaade peale sõda üle Eesti toimunud noorsooliikumisest oma riigi vabaduse eest. Üks nendest oli ka Lihula noor Tõnis Mets, hilisem Lihula linnapea ja Eesti Vabariigi Ülemnõukogu liige.

Endel Susi  
Läänemaa KJK juht ja treener