Läänemaa kergejõustiku meistrivõistlustel näidati häid tulemusi

Laupäeval, 19.juunil toimusid Haapsalu linnastaadionil Läänemaa 2021 aasta kergejõustiku meistrivõistlused.

Väga kuuma ilmaga tulid oma võimeid proovile panema palju kergejõustiklasi.

Rivis olid praegused meie vabariigi tasemel olevad noored, endised tipptegijad, kunagi koolipõlves kergejõustikuga tegelenud sportlased.

Peakohtunik Kaja Ladva on võistluste juhendisse lisanud punkti, mis lubab võistlustel osaleda ka endistel Läänemaa sportlastel, või koolide sportlastel.

See on oluline punkt, sest seda kasutavad igal aastal ära lõunaläänlased, kes alati ka medalimängu sekkuvad.

“Mul on väga hea meel, et osalejaskond oli viisakas. Et võistlesid siin sporditeed alustanud sportlased ja endised läänlased” lausus Kaja Ladva.

Ka geograafiliselt oli osalejaskond lai. Võistlejaid oli Ristist Virtsuni ja Kullamaalt Nõvani. Muidugi arvuliselt oli neid kõige enam Haapsalu linnast.

Võistluste tase oli vägagi korralik.

Naiste võistlusel tegi kaasa siin sporditeed alustanud Keity-Liina Kallas. Näiteks 100 meetrit läbis ta kullavääriliselt 13,5 ja kõrgust hüppas parimana 1.60. Kaugushüppes ületati viie meetri piir. Emma Katharina Hein hüppas võidutulemuseks 5.15. Väga heal tasemele oli odaviske võistlus. Kolm medalit jagati 51 sentimeetri sees! Hein võitis 35.53, Kallas hõbedal 35.17 ja Maily Märss pronksil 35.02. Eelmise kahe aasta meister Maria Reks Lihulast, jäeti sellel korral sootuks medalikolmikust välja.

Meeste saja meetri jooksus mahtus esikolmik kahe kümnendiku sisse. Vastutuules läbis sprindimaa kõige väledamalt Haapsalu koolipoiss Sander Soome, saades ajaks 12,4.

Lauri Luik kattis 1500 meetrit ajaga 4.41,8. Kaugushüppes sai ületatud kuue meetri joon. Priit Koort hüppas tulemuseks 6.06. Kuuli tõukas ta 12.73. Virtsu sportlane Kaaro Saatmäe sai kaks kulda kettaheites ja odaviskes. Odas tuli väga korralik 47.07. Kettaheites oli aga tõeline thriller, 19-aastane Saatmäe edestas siin Koorti ühe sentimeetriga, tulemused vastavalt 35.60 ja 35.59.