Läänemaa kergejõustiku meistrivõistlustel näidati häid tulemusi.

Laupäeval, 20. juunil vallutasid esmakordselt üle pika aja Haapsalu staadioni kergejõustiklased. Toimusid Läänemaa 2020 aasta kergejõustiku meistrivõistlused.

Koroonakriisist tingitud pikk võistluspaus Läänemaa kergejõustiklaste tulemustesse mingit märki ei jätnud. Pigem vastupidi. Rahulikult iseseisvalt treenimine ja oma tehtu analüüsimine võis kaasa aidata paljudele headele tulemustele, mida laupäeval staadionil näha sai. Võistluste peakohtunik Kaja Ladva jäi osavõtuga rahule. Tema tõi võistluste juhendisse ka punkti, mis lubas Läänemaa esivõistlustelt osa võtta ka kõigil endistel siia maakonda kuulunud kergejõustiklastel. Nii osaleski palju kergejõustiklasi Lihulast ja ka Virtsust.

Naiste edukaim Maily Märss.

Kohe päeva avaala naiste 100 meetri jooks oli väga pingeline. Esikolmik lõpetas 0,1 sekundi sees, Maily Märss sai võiduajaks 13,5 sekundit. Taas oli heal tasemel naiste hüppealad. Mõlemal, nii kaugus, kui kõrgushüppes võidutses Eliis-Maria Koit. Tulemused väga kõrgetasemelised, vastavalt 5.18 ja 1.65. Siin tuligi jutuks, et tulevikus peaks kindlasti staadionil olema tuulemõõtja, mis muudaks jooksud ja hüpped kohe ka edetabelikõlbulikuks. Kuuli ja kettaheites võidutses end tennise ja kergejõustiku vahel edukalt jagav Maily Märss. Ketast heitis ta 27.67, kuulitõukes tuli aga selline vägev resultaat nagu 11.25. Tema oligi kolme kuldmedaliga võistluste edukaim naissportlane. Naiste 800 meetris oli väledaim Marie Põlluaed. Läänemaa Ühisgümnaasiumi käesoleval kevadel kuldmedaliga lõpetanud sportlane sai ajaks 2.39,2. Kui seitsmest alast kuus võitu jäid Haapsalu naissportlastele, siis täistabamuse rikkus neil Lihula Gümnaasiumi odaviskaja Maria Reks. Tema kaitses eelmisel aastal võidetud meistritiitlit, sellel aastal tuli tulemuseks isiklik rekord 32.22.

Meestest võimutses heidetes Karl Koha.

Kui naistevõistluses olid kuldmedaliomanikud peaaegu sajaprotsendiliselt Haapsalu spordineiud, siis meeste võistluses oli meistritiitlite geograafia väga lai. Kuigi täpselt samal ajal toimus Tallinnas Eesti heitjate seeriavõistluse etapp, oli kodumaakonna meistrivõistlused tähtsamad Ridala atleedile Karl Kohale. Audentese Spordiklubi värve kaitsev Eesti parimaid kuulitõukajaid võitis oodatult nii kuulitõuke, kui kettaheite. Siin sai ta tulemusteks 16.88 ja 44.18. Kettaheites oli seis ülipõnev, hõbe läks Fred Valile 42.81-ga. Pronksmedali võitis aga Lihula sportlane Egert Indres tulemusega 31.72, edestades Haapsalu Marko Ullat kolme sentimeetriga.

Kõrgushüppes sai võidu Priit Koort, tulemuseks 1.80. Siin jäi katsete arvuga napilt teisks Erki-Tõnsi Sirak. Kolm meest ületasid 1.70. Tihe heitlus käis ka isa ja poja Marko Ulla ja Robin Ulla vahel. Sellel korral oli poeg nati kindlam. Kaugushüppes jäi aga nendel meistrivõistlustel kuue meetri joon alistamata, siin Erki-Tõnis Siraku võidutulemuseks 5.99. 100 meetri sprindis oli kiireim Ridala mees Jaan Koppe, 11,9-ga. 1500 meetri jooksus aga Risti staier Lauri Tanner. Temale mõõdeti siin ajaks 5.38,6. Odaviskes kuulus esikoht Kristofer Aljastele tulemusega 48.68.

Läänemaa 2020 aasta kergejõustiku meistrivõistlused.