Kalender

Läänemaa kergejõustiku meistrivõistlustel nägi väga pingelisi medaliheitlusi

Möödunud pühapäeval (19. juunil)  toimusid Haapsalu linnastaadionil Läänemaa 2022. aasta kergejõustiku meistrivõistlused.

Taas halastas ilmataat sportlastele. Päike ning sprindis ja kaugushüppes toetav taganttuul, seadsid eeldused headeks tulemusteks.

Peakohtunik Kaja Ladva organisatoorne pool oli tasemel, võistlused kulgesid ladusalt.

Alati kui toimub kergejõustikuvõistlus, oodatakse starti kõiki meie parimaid. Lisaks on Läänemaa meistrivõistluste juhendis klausel, mis lubab startida ka endistel Läänemaa sportlastel. Seda on viimased aastad hästi ära kasutanud just Lihula kergejõustiklased, kes toonud vürtsi Läänemaa meistrivõistlustele.

Sellel aastal oli suur rõõm näha stardijoonel näiteks naistest Anna-Maria Vjazemskit, kes aastajagu tasemel võistlust teinud ei olegi. Nüüdseks käe tennisele andnud Maily Märssi ja vehklemises Eesti noorte meistriks tulnud Kleer Jaanit. Samuti meie endist tippu Priit Koorti ja Euroopa tasemel veteranvõistlejat Marko Ullat. Kuid ehk esinduslikum kergejõustiklane oli Lihula sportlane Gertu Küttmann, kes hetkel juhib Eesti naiste kuulitõuke edetabelit. Kõik nemad ja teised tublid kergejõustiklased tulid andma endast parimat ja kaunistama Läänemaa tähtsamat kergejõustikuvõistlust.

100 meetri sprindis olid ajad üsna korralikud. Naisi oli stardis nii palju, et joosta tuli ka finaal. Läänemaa meistriks tuligi Maily Märss, kes sai ajaks 13,8 sekundit. Sama ajaga oli hõbedal koolinoorte võistlustel puhta töö teinud Liisi Idvan. Pronks 14,2-ga Anna-Maria Vjazemskile.

Meeste sprindis olid vahed samuti üliväikesed. Jaan Koppe sai kulla, aeg 12,1. Sebastian Juhan Liiva 12,2 ja Lauri Tanner 12,3.

Keskmaajooksus oli naistel kavas 800 meetrit ja meestel 1500 meetrit.

Naistest võttis juba ei tea mitmenda maakonna meistritiitli järjest Marie Põlluaed. Ajaks talle 2.55,1. Meeste 1500 meetri jooksus nägi aga tõelist tulevärki. Põhjustajateks suures osas kaks Lihula 13 aastast jooksupoissi. Terve distantsi juhtinud Sten Martin Viidemaa sai lõpuks võidu Lauri Tanneri ees. Ajaks talle 5.02,8. Lauri Tannerile mõõdeti 5.10,2 ja teisele Lihula sportlasele Gregor Hendrik Mölderile kolmandana 5.10,6.

Kaugushüppes oli võistlus samuti väga huvitav. Naistest võttis võidu Kleer Jaani, kellel jäi viiest meetrist puudu vaid kaks sentimeetrit. Kunagine trennikaaslane Maily Märss kaotas talle omakorda kolme sentimeetriga. Meeste parim oli Priit Koort, kellele läks protokolli 5.81.

Kõrgushüppes sai tesie kulla Kleer Jaani. Tulemuseks talle 1.50. Anna-Maria Vjazemski sai sama tulemusega hõbeda. Kuid kolmas koht läks jagamisele. Nii Liisi Idvan, kui Anett Saarjõe tegid nii tulemuselt, kui katsete arvult samasuguse võistluse. Tulemuseks 1.45. Meestest ületas võidumees Priit Koort kõrguse 1.80.

Naiste odaviskes võidutses aga Maily Märss, saades võidutulemuseks 32.29. Kuulitõukes ja kettaheites läksid kullad Gertu Küttmannile. Kuulitõukes sai ta kätte 13 meetri joone- 13.01. Kettaheites aga ületas 40 meetri joone-40.92. Väga ammu on selliseid tulemusi Läänemaa meistrivõistlustel neis alades näidatud. Ka meeste kuulitõuke tulemus oli väga hea. Priit Koort tõukas parimal katsel 13.07. Odaviske kuld läks Ott Alemaale, korraliku 43.10-ga. Kettaheites sai võidu Priit Koort, kelle 37.76 tähistas talle neljandat kullavõitu.

Läänemaa meistrivõistlused õnnestusid igati.

Kirjutas Jaanus Getreu

Pildimeenutus Kaja Ladva