Läänemaa kergejõustiklastelt viis Jõudi meistritiitlit

Pärnu Rannastaadionil toimusid Eestimaa Spordiliit Jõud 2017 aasta meistrivõistlused kergejõustikus. Läänemaad esindasid sellel võistlusel 15 kergejõustiklast. Neli sportlast võistlesid täiskasvanute klassis, lisaks kolm neiut ja kaheksa noormeest. Meie sportlased tulid Nõvalt, Noarootsist, Haapsalust, Lihulast, Vatlast, Hanilast, Virtsust, Tuudilt, Matsalust, Saastnast. Võistlus oli meie kergejõustiklaste jaoks väga edukas, lisaks mitmele Jõudi meistritiitlile ja suurele medalisaagile, saadi hulga kohti ka esikuuikus.

Neidudest väärivad esiletoomist mitmed B-klassis võistlevate sportlaste tulemused. Keithy-Liina Kallase võit odaviskes, tulemusega 35.74. Kõrgushüppe hõbemedal 1.50-ga ja kaugushüppetulemus 4.68. Veel oli ta seitsmes kettaheites 25.33-ga. Kristiina Kukk tõukas kuuenda koha vääriliselt kuuli, tulemus 8.75. Trinity Õismets oli samal kohal kettaheites, tulemus 26.42.

Tütarlaste A-klassi 100 meetri jooksus jõudis finaali Kerli Ristikivi, seal talle kaheksas koht 14.44-ga.

Kevin Sakson (pildil) sai kolm alavõitu Poiste A-vanuserühmas. Ta võitis kõrgushüppe 1.85-ga, tõukas kuuli 16.13 ja heitis ketast 49.77. Krismar Liiv jooksis 1500 meetrit ajaga 4.47.65 ja võitis hõbemedali. Martin Teppan oli neljas 400 meetri jooksus ajaga 54.71 ja Tambet Järve kuues 57.89-ga.

Poiste B-klassis tuli 400 m jooksus võitjaks Markus Sõber, ajaks talle 65.88. 1500 meetri jooksus võitis hõbeda tema klassivend Lihula Gümnaasiumist Virgo Vallik ajaga 5.06.54. Mõlemad poisid olid tublid ka 100 meetri jooksus. Virgo kuuenda koha tulemuseks oli 13.13. Markusel seitsmendana 13.43. Kettaheites saavutas kolmanda koha Kaaro Saatmäe, tulemuseks 41.84. Kuulitõukes oli ta kuues 11.69-ga.

Erki Mitman võitis meeste odaviskes hõbeda tulemusega 51.77 ja kuulitõukes pronksi 13.00-ga. Kuues oli ta kettaheites, tulemus 39.12. Kristo Simulask saavutas meeste kõrgushüppes 2.05-ga teise koha.