Kalender

Läänemaa Jalgpalliklubi poisid mängisid Kuusalu Cupil Nõmme Kaljuga viiki

ljk-2005_2006-tiim_kuusalu-cup_10-12-2016

Eelmisel laupäeval toimus Kuusalus siseturniir noortele jalgpalluritele, kel sünniaastaks 2005-2006. Kokku osales turniiril 8 võistkonda, kellest kõik peale Läänemaa olid Harjumaalt – Nõmme Kalju Tallinnast, kaks korraldaja Kuusalu Kalevi ja Raasiku võistkonda, üks Anijast ning Sauelt. Kui tavapäraselt on kaheksa võistkonnaga turniiridel kaks alagruppi, siis sel võistlusel mängisid kõik kõigiga läbi. See andis igale tiimile seitse kümneminutilist mängu. Läänemaa poisse turniiril juhendanud lapsevanem Tarmo Suderi sõnul oli turniir hästi korraldatud ja mängud toimusid parajate vahedega.

Esimeseks vastaseks sai LJK poistele Nõmme Kalju. Mäng lõppes viigaga, kus kumbki pool väravani ei jõudnud. Edasistes mängudes näitasid poisid tugevad võistlustahet ning suutsid kõik kuus mängu võita. See andis turniiritabelis saadud 19 punktiga üldarvestuses esimese positsiooni, kuid mitte veel turniirivõitu. Vastavalt reeglitele järgnesid kohamängud nelja parima vahel. Finaalis sai Läänemaa taas kokku tugeva Nõmme Kaljuga. Viimastel minutitel enne mängu normaalaja täissaamist õnnestus LJK poistel 2:1 juhtima minna. Vahetult enne mängu lõppu anti aga vastasele karistuslöögi näol kaks soodsat võimalust, millest viimane väravaga realiseeriti.  Nii oli ka see mäng viigaga lõppenud. Järgnenud penaltiseerias oli rohkem õnne Nõmme Kalju poistel. Läänemaa Jalgpalliklubi tublid poisid tulid Kuusalu Cupil kokkuvõttes auhinnalisele teisele kohale.

Turniiri peale löödi kokku 30 väravat, millega oli Läänemaa JK oli enim väravaid löönud võistkond. Läänemaa mängija Sten Veski lõi turniiril 13 väravat, jagades selle tulemusega suurima väravaküti tiitlit ühe Kuusalu Kalevi poisiga. Sten Veski valiti ka turniiri parimaks mängijaks.

See, et meie väravavõrku sattus pall vaid kuuel korral, on igati kiiduväärt, kommenteeris Läänemaa poisse juhendanud Tarmo Suder. Kuna võiskond koosnes kahes erinevas Läänemaa Spordikooli grupis treenivatest noortest jalgpalluritest, annab omavahelist koostööd kindlasti parandada, lisas Suder.

Läänemaa võistkonnas mängisid Sten Veski, Sander Soome, Henri Suder, Trevor Uustalu, Jan-Erik Niit, Robi Suder, Arti Viispert ja Kert Markus Vare.

Foto Elen Kuli

Kirjutas Triin Vellemäe, Läänemaa JK