Kalender

Läänemaa discgofi 2018. aasta meistrid selgusid Palivere discgolfi pargis

Palivere Turismi- ja Tervisespordikeskus discgolfipargi 18 korviga rajal toimusid pühapäeval 20. mail 2018 Palivere Discgolfiklubi korraldusel Läänemaa 2018. aasta meistrivõistlused discgolfis, milles osales seekord 27 võistlejat.

Läänemaa meistriks tuli stabiilse mänguga Jürgen Jupits, teisele kohale tuli Artur Kütt ja kolmanda koha peale Vaiko Truuver. Eelmise 2017. aasta medalivõitjad seekord ei osalenud. Meeste põhiklassi osavõtt oli arvukas ja osales kokku 19 mängijat.

Meesveteranide võistlusklassis osales kolm võistlejat ja koduraja au kaitses ning tuli Läänemaa meistriks Andrus Kängsepp 11 viset üle par´i. Teisele kohale platseerus napilt ühe viskega Andrusele kaotanud Sulev Vaher ja kolmandaks Ott Rootare 25 viset üle par`i.

Naiste põhiklassi oli osalema ainult üks võistleja Karin Koppel, kelle tulemuseks jäi 31 viset üle par´i,

Meesjuunioreid seekord osalema ei tulnud ja meistrimedalid välja ei antud.

Väljaspoolt Läänemaad oli osalema tulnud neli võistlejat  ja pingerida kujunes järgmiseks:

  1. Mallor Mettis 11 viset alla par’i sama tulemus ka 2017. aastal.
  2. Mairo Suve – 5 viset alla par`i
  3. Teet Saaberg 3 viset üle par`i
  4. Steven Valk 14 viset üle par´i

Eesti Discgolfiliit (EDGL) oli planeerinud kalenderplaanis maakondlikud meistrivõistlused ühele nädalavahetusele ja seetõttu väljas poolt maakonda oli osavõtt tagasihoidlik võrreldes eelmise 2017. aasta Läänemaa meistrivõistlustega, kui osales kokku 52 võistlejat..

Võistluspäev, mis algas kell 11.00 kujunes pikaks ja lõppes kell 16.00 võistluste parimate autasustamisega. Auhinnad oli välja pandud Lääne-Nigula Vallavalitsuse, Läänemaa Spordiliit Läänela, Viilung Puit OÜ ja Tammejuure Mahetalu OÜ poolt. Palivere discgofi võistlusrajad valmistati ette koostöös Palivere Discgolfiklubi ja SA Põhja-Läänemaa Turismi- ja Spordiobjektide Halduskeskusega.

Peakohtunik
Raido Kängsepp
Palivere Discgolfiklubi