Kalender

Läänemaa autosportlasi saatis Kärdla sprindil edu

kardla-rahvasprint

Foto: http://www.nahkpea.ee/kardla-rs-21-05-2016/

Laupäeval peeti Hiiumaal Kärdlas rahvasprint. Korraldajad olid sõitjatele ette valmistanud igati toreda ürituse ning korraliku raja, kus katse lõpus oli nahavahe märg. Stardijoonele läks 72 võistlejat,  neist läänlasi kümme. Läänlastel läks võistlus edukalt, sest koju toodi üheksa võistlusklassi peale kolm esikohta.

V60+ klassis olid stardis ainult läänlased. Võitis Valter Puda Toomas Lembergi ja Hillar Kruusma ees.

J-16 klassi Jako Allika pidi tunnistama konkurentide paremust ja oli neljas. Ka Ranno Kristmann jäi seekord J-18 klassis konkurentidele alla ja oli seitsmes.

2WD-A klassis läks kõige kehvemini Rauno Uustalul, kelle mootor lõpetas koostöö esimeses voorus ja võistluselt mees tulemust kirja ei saanud. Reio Lõhmus oli kaheksas.

2WD-S klassis võitis kindlalt Marko Kukuškin kes võidutses kõigis kolmes voorus.

SU klassis oli läänlasi stardis viis ja ka siit tuli võit. Egert Jakobi võitis kaks esimest vooru ja kolmandat enam ei sõitnudki. Teised poodiumikohad otsustati kolmandas voorus, kus otsustaval läbimisel läks üks takistus pikaks Kalle Kruusmale. See jättis ta neljandaks. Martin Jaanus, kes sõitis tõusvas joones, oli lõpuks seitsmes, Bruno Jakobi, kes iga sõiduga on oma tulemusega rohkem rahule jäänud, oli üheksas, aga lubas juba kahe nädala pärast tõestada, et ta suudab tõusta palju kõrgemale. Ka Andres Kruusma sõitis head sõitu ja tuli 11.

Järgmine võistlus on Vasalemma rahvasprint 4. juunil.

Pildid

Kalle Kruusma