Kalender

Kuramaa südames võistlemas

IMG_0870

Kuramaa südames asuvas Läti väikelinnas toimusid iga aastased laskmisvõistlused. Osalesid lisaks Läti paremikule võistlusel Eesti, Leedu ja Poola klubid. Aizpute enda laskurid on tugevad püssilaskmises ja käesoleval aastal osalesid nende parimad Läti koondises nn. „laskmise Euroliigas”.

Antud võistlus on tavapäraselt tugevatasemeline ja vürtsi annavad võistluste finaalid, kus sarnaselt korvpallivõistlustele elatakse laskuritele häälekalt ja tormiliselt kaasa.

Vaata lühiklippi, kuidas elatakse kaasa laskmise finaalis:

PA101389

Meie laskurite eesmärgiks oli lasta põhivõistlusega ennast finaali ja saada võimalus heidelda esikolmikukohtade pärast.

Naiste õhupüstolis 40 lasku õnnestus esimene eesmärk suurepäraselt. Uue isikliku rekordi ja esmakordselt seitsmekümne maagilise piiri ületanud KAISA KUUSIK lasi 371 silma ja pääses edasi kolmandana. TRIIN KUUSIK 363 silmaga oli kuues, KERLI NELJAS 357 silmaga seitsmes. Esimesena jäi finaaliukse taha GRETE SAMMAL, olles 344 silmaga 9.kohal.

Vasakult_kolmas_TriinKuusik_neljas_KerliNeljas

Naiste õhupüstol. Vasakult kolmas Triin Kuusik, neljas Kerli Neljas.

Finaalis võtsid lätlannad kaksikvõidu. Võitis Agate Rašmane Marika Kovalevska ees. Mõlemad lõunanaabrid on käesoleval aastal edukalt esinenud Euroopa tiitlivõistlustel ja tulnud esikümnesse. Kolmanda koha suutis „närvidemängus” võita Triin Kuusik. Paraku meie teistel tüdrukutel lagunes laskmistehnika finaalis täielikult. Kerli oli kseitsmes ja Kaisa kaheksas.

Meeste õhupüss oli harjutus, kus Kristjan Tiitsma suutis ennast aasta tagasi lasta kolmandale kohale. Paraku ei saanud ta ajateenistuse tõttu seekord osaleda. Eestlastest pääsesid finaali elvalane Lennart Pruuli teise resultaadiga 570 silma, neljandana meie laskur MAREK TAMM 564 silmaga. Napilt jäi finaali ukse taha MARTTEN TIITSMA olles 555 silmaga 9.positsioonil. Kahju, et ainult 1-2 silma jäid lahutama võimalusest lüüa kaasa medalite jagamisel. 6.koht 557, 7. koht 557 ja 8.koht 556 silma.

Finaalis paraku Marekul pikka pidu ei olnud ja esimesena sai ta puhkama. Seega 8.koht. Eestlaste heameeleks suutis lätlaste ja leedukate ees võita Lennart Pruuli.

Vasakult_neljas_SilverLoorens_viies_MarttenTiitsma

Meeste püss 60 lamades. Vasakult neljas Silver Loorens ja neljas Martten Tiitsma. 

Ilma finaalideta toimus püssis tulirelvast laskmine harjutuses 60 lasku lamades. Viimasel ajal on meie noortel olnud piisavalt võimalusi osaleda võistlustel välitiirudes. Seega ei olnud sisuliselt nullilähedane temperatuur hommikuse laskmise ajal ehmatav. Südikust näitas meestega võisteldes SILVER LOORENS. Isiklik rekord 582 silma ja 4.koht (kuni 20 aastaste arvestuses esimene). MARTTEN TIITSMA lasi 577 silma ja oli 5. (kuni 20 aastaste arvestuses teine).

IMG_0836

Haapsalu võistkond. Esireas: Andres Kruusma, Silver Loorens, Eerik Salf, Kaido Kruusamäe, Martten Tiitsma. Seisavad: Mati Seppi, Aile Seppi, Lydia Kurus, Kaisa Kuusik, Marek Tamm, Kerli Neljas, Triin Kuusik, Grete Sammal, Küllike Sinisalu.