Kalender

Kristjan Tiitsma tuli juunioride Eesti meistriks laskmises

Vennad ja konkurendid Kristjan ja Martten Tiitsma. (Foto: erakogu)

 

Elvas peetud Eesti meistrivõistlustelt laskmises võitsid läänlased ühe kuld-, kaks hõbe- ja kuus pronksmedalit. Samuti jõudsid paljud Läänemaa laskurid esikümnesse.

Seekord üllatasid meeldivalt püssipoisid. Juunioride spordipüssiharjutuses 60 lasku lamades võitis esikoha uue isikliku rekordiga Kristjan Tiitsma 610,0 silmaga (nüüd loetakse tabamusi komakohtadega ja näiteks “nabakümme” annab 10,9 silma). Tema vend Martten Tiitsma tuli 602,4 silmaga (samuti isiklik rekord) pronksmedalile. Meie laskurite head taset kinnistasid veel  Eerik Salf seitsmenda (595,3) ja Silver Loorens kaheksanda kohaga (594,0).

Spordipüssi suures standardis 3 x 40 lasku (40 põlvelt, 40 lamades, 40 püsti) oli meie parim järjekordse isikliku rekordi 1061 silma teinud Martten Tiitsma neljanda kohaga.

Püstolipoistest tõusis meie esinumbriks Andres Kruusma, kes oli olümpia kiirlaskmises neljas 496 silmaga ja võitis pronksmedalid vabapüstolis 469 silmaga ja spordipüstolis 543 silmaga. Seejuures tegi ta spordipüstolis ligi 40 silmaga isikliku rekordi paranduse ja kaotas esikohale kõige napimalt – ühe silmaga. Hõbemedal võideti sama silmaga ja otsustavaks sai lisalaskmine, mille Andres kaotas. Kuni viimaste seeriateni oli spordipüstolis medali konkurentsis ka Ekke Alar Toomingas, kes uue isikliku rekordiga 535 silma sai lõpuks viienda koha.

Tüdrukute spordipüstol oli teine selle võistluse harjutus, kus esikümnes oli arvukalt meie laskureid. Hõbemedali võitis Kaisa Kuusik 532 silmaga, viies oli Kerli Neljas 527 silma,  kaheksas Lydia Kurus 503 silma, üheksas Grete Sammal 494 silma ja kümnes Kärt Vassar 472 silmaga. 

Naiste spordipüstolis suutis korraliku tulemuse 553 silma lasta Leini Liiv, kes sai sellega kaheksanda koha. Kindlalt medalikursil liikunud Triin Kuusik “oskas” viimases seerias hilineda ja nii tuli ühe sooritamata lasuga kümnes koht 550 silmaga. Vaatamata vähemlasule oli meie spordipüstoli naiskond kolmas ja võitis pronksmedali koosseisus: Leini Liiv, Triin Kuusik, Triin Roostfeldt-Allas.

Püstolimeeskond koosseisus Raal Kurus, Jaago Kajalainen, Karl-Adam Kaustel võitis kaks pronksmedalit. Üks tuli harjutuses kiirlaskmine ringmärki ja teine täiskaliibrilise spordipüstoli (nn revolvri) harjutuses.

Sealaskmises esindas meid Arles Taal, kellel oli kaitsta möödunud aastal võidetud esikoht. Seekord tuli hõbemedal 374 silmaga. Võitjast jäi lahutama kaks silma.

Mati Seppi