Kalender

Kristiina Seiton oli EM-il eestlannadest parim

Punktitabeli alusel oli ta võistkonna esinumber, kuid võistkondlikel võistlustel pannakse laudade järjestus vastavalt taktikalistele kaalutlustele ja eeldatavale vastaste paigutusele alati erinevalt. Seiton läbis tuleristsed edukalt. Ta teenis 4 võitu ja 4 kaotust, mis oli koondise parim näitaja.

Karmen Kozma vastavad näidud olid 3 võitu ja 8 kaotust ning Marina Golikoval 8 kaotust.

Seiton võitis Tjasa Zalozniki (SVN) 3:2, Jannika Oksaneni (FIN) 3:1, Sedef Karadagi (TUR) 3:1, Liana Muradyani (ARM) 3:1 ning kaotas 2:3 Nicole Galitsc-hitschile (AUT), 0:3 Rahel Aschwandenile (SUI), 0:3 Ingrida Preidziutele (LTU) ja 1:3 Rubina Vardanyanile (ARM).

Kuna Venemaal EM-il osalemise hind oli korraldajate poolt aetud väga kõrgele, siis loobus osalemast 13 riiki ning Eesti piirdus juunioride arvestuses vaid võistkondliku turniiriga.

Tulevikku silmas pidades, ei piisa enam kolmest treeningtunnist päevas isegi Euroopa konkurentsis püsimiseks. 5-8 tundi päevas (nagu Hiina, Prantsuse, Saksa, Venemaa, Rumeenia jt) harjutamiseks tuleb aga luua tingimused ka meie parematele. Haapsalus on ehk kümmekond sellist noorsportlast, kes vajavad koolis õppimiseks eriprogrammi. Gümnaasiumi baasil tuleks taastada spordiklass ja patt oleks jätta kasutamata Haapsalu suurepäraseid tingimusi sporditegemisel.

Allikas: lanlane.ee