Kalender

Kokkuvõtvalt laskmise edetabelist 2022

Iga aasta avaldatakse laskmises Eesti edetabel. Suure töö autoriks on Kaiu laskmisentusiast Liivi Erm, kes on olnud valitud Eesti aasta parimaks naissportlaseks. Seda aastal 1976.

Edetabel annab mingil määral ülevaate laskurite tasemest ja nende võimekusest olla eesotsas erinevatel võistlustel. Tegemist on konkreetsete arvandmetega, mis on saavutatud aasta jooksul antud sportlase poolt vastavas laskeharjutuses. Suur pluss on, et tegemist ei ole reitingu süsteemiga, kus osalemisega arvukatel võistlustel kogutakse punkte ja ollakse eesotsas. Samas võib edetabeli miinuseks olla, et vähemtähtsal võistlusel pingevabalt lastes saadakse hea resultaat, kuid pingelistel võistlustel ei pruugita sugugi olla eesotsas. Hea näide siin on meie oma Triin Kuusik, kes tuli käesoleval aastal Eesti meistrik naiste spordipüstolis. Samas on tema edetabeli koht alles 8. Või siis juunioride olümpia kiirlaskmise Eesti meister Karel Markus Rääli, kes edetabelis on 7.kohal.

Edetabelites on arvukalt Läänemaa laskureid. Arvestatava taseme hoidmiseks kajastame ainult esikümnesse jõudnud tulemusi.

Edetabeli liidriks on naiste õhupüstolis Kaidi Saarna ja juunioride samas arvestuses Birgitta Vare. Birgitta on veel 3.kohal juunioride spordipüstolis. Juuniorpoiste arvestuses on 3.kohal Kert Kallas. Karlis Lõps on noorte õhupüstolis 2.kohal ja olümpia kiirlaskmises 3.kohal. Raian Keemanni leiame noorte vabapüstolis 2.kohalt. Kokku on meie laskurid esikümnes 45 korda. Nimetame nad kordade arvu järgi.

Täiskasvanud:

4 korda Triin Kuusik

2 korda Kaidi Saarna

2 korda Raal Kurus

2 korda Ariko Astra

1 kord Elari Tahvinov

1 kord Maret Härm-Tilk

Juuniorid:

3 korda Birgitta Vare

2 korda Kert Kallas

Noored:

6 korda Karlis Lõps

6 korda Karel Markus Rääli

4 korda Raian Kleemann

4 korda Mai-Liis Vikman

2 korda Leana Arro

2 korda Kaspar Tõnisson

2 korda Arti Aasav

1 kord Kaimar Pärnpuu

1 kord Kristjan Tokko

Kaidi Saarna, Triin Kuusik, Mai-Liis Vikman