Kalender

Kokkuvõte Läänela spordinädalast

Läänela spordinädal sai alguse 23. septembril fotojahiga. Jahi märksõna oli „vesi“. Stardi ja finišiga kokku oli otsida 10 veeäärset kohta.  Igas punktis tuli teha etteantud liikumisharjutusi ja teha oma tiimist selfie. 
Igas fotojahi punktis oli vajalik harjutus ära teha. 

Vihmasadu ei heidutanud ühtegi kohaletulijat. Osalejaid oli nii lapsevankri kui jalgratastega.  Juba tunni möödudes jõudsin esimesed finišeerijad Haapsalu Talisupluskeskusesse. 

Talisupluskeskuses said kõik vett katsuda. Kohale oli tellitud kaks sauna. Räägiti juttu, kuulati taliujumise kogemusi ja jagati nõuandeid. Tervitati sügist kringli ja kohviga. Nimekirju ei koostatud, kuid vee ääres ja vees võis kokku käia umbes 50 inimest.

Nädala keskel said eakad Palivere liikumisradadel kepikõnni õiget tehnikat õppida ja ka harjutada. Lõpuks käidi koos maha ka 2 km pikkune rada.


Eakate tasakaaluharjutused. 

Nädala keskel, kolmapäeval said Läänemaa Sõprade Liiga tiimid kokku jalggolfi võistlusel. Vaatamata paduvihmale tulid tiimid siiski maksimumiga välja. Osales 62 mängijat.

Läänela võttis oma spordinädala kokku pühapäeval, 30. septembril Ristil ja Linnamäel.

Ristil toimus noortele ja eakatele mõeldud vibuõpetus. Õpetajateks olid sportvibus Eesti tippu kuuluvad Reena Pärnat, Märt Oona, Mihkel Tomson ja Ristilt pärit Pearu-Jakob Ojamäe. Oma spordiklubigi on nad Ristile registreerinud. 

Kahjuks ei saanud allakirjutaja tervet vibupäeva kohal viibida, sest  pidi jõudma Oru Kooli jõusaali avamisele. Seal kuulas juba suur hulk huvilisi hoolega kulturist Argo Aderi õpetussõnu. Anti nõu oma treeningplaani koostamiseks ja samas näitas ta igal masinal ka harjutuste võimalusi. Huvilised said pärast individuaalselt ka küsida neid huvitavaid teemasid.  

Läänela spordinädalast võttis osa orienteeruvalt 160 inimest, kellest umbes neljandik  olid vanuses 50+. Saadi kogemusi, õpiti midagi uut. Ehk nii mõnigi leidis endale uue harrastuse.

Spordinädala sündmusi toetasid Eesti Olümpiakomitee ja Eesti Seeniorspordi ja Spordiveteranide Liit. Läänela toetas kõiki huvitavaid sündmusi, mille kohta oli tähtajaks esitatud taotlus.   

Lisaks nkirjeldatud sündmustele toimus maakonnas veel palju koolide, lasteaedade ja kogukondade spordisündmusi. 

Ilusat sügise jätku ja kohtume ikka spordirajal!

Rohkem pilte www.laanesport.ee galeriis, ja Läänela spordinädala FB lehel.

Ülle Lass