Kleer Jaani ja Emma Katharina Hein hiilgasid TV 10 olümpiastardis

TV 10 olümpiastardi 2. etapil Tallinnas paistsid silma Läänemaa kergejõustiklased.

Kaja Ladva koos oma õpilaste Emma-Katharina Heina ja Kleer Jaaniga

Kuni 12 aastaste tüdrukute kõrgushüppes olid meie tüdrukud väga tublid. 1.37 alistus Anett Saarjõel 2-l katsel, mis tõttu jäi ta napilt 4-ks. Kleer Jaani, kelle isiklik rekord oli seni 1.45, oli kindel võistluste favoriit. Emma Katharina Heina isiklik mark oli vaid 1.35. Emma parandas katse katse haaval oma isiklikku rekordit, ületas 1.37 kindlalt 1. katsel, Kleer sai üle 2-l katsel. Muutus tuli alles 1.46 peal, kus Kleer ületas kõrguse 2-l ja Emma 3-l katsel. Edasi hüppas Kleer juba liidrina üle 1.49 ja vormistas enda nimela kindla võidu. Emma Kathariina Heinale tubli 2. koht.

60m tõkkejooksus sai Emma Hein finaali kõige kiirema tulemuse ning uue maakonna rekordiga 9,94-ga. Finaalis parandas ta oma tulemust veel ning võitis kogu võistluse ülekaalukalt 9,91-ga. Emma on sel aastal lisaks parandanud ka omavanuste teivashüppe rekordit, viies selle 2.61-le. Kleer Jaani jooksis 60m tõkkejooksu B-finaalis aja 9,95 ja oli 12-s 71 võistleja konkurentsis.

Kuni 14 aastaste 60m tõkkejooksus sai B-finaali 7 tulemusega 10,12-ga Keity-Linna Kallas. B-finaalis oli kerge komistus 4-l tõkkel ning ta sai 9. koha 60 võistleja seas. Kaugushüppes jäi Keity-Liina Kallas esimesena finaalist välja, hüpates 4.69. Maily Märss võistelses endast aasta vanematega oli tõkkejooksus 10,48-ga 13-s.

Kuni 12 aastaste poiste 60m tõkkejooksus oli tubli Tanel Toomemägi, kes jooksis B-finaalis ja sai tulemusega 10,33 10. koha 67 jooksja seas. Kõrgushüppes oli Tanel 1.21-ga 36-s.

Kuni 14 aastaste poiste teivashüppes sai Kristjan Lebedev jagu 2.21-st ning oli 18-s.

Koolide arvestuses on peale kahte etappi väikekoolide arvestuses võistlev Ridala põhikooli-Uuemõisa algkooli ühendvõistkond 3. kohal 12 kooli konkurentsis.