Kiltsi lennuväljal selgusid kestvuskrossi Eesti meistrid

Ühtlasi oli tegu Balti sarja etapiga ja nii selgusid mitmed selle aasta meistrid.

Alustame soolotsiklite klassist, milles osalejad olid rajal kaks tundi. Kokku läks rajale 99 sõitjat Eestist, Lätist, Leedust ja Soomest.

Üldarvestuses hoidis sõidu liidrikohta stardist finišini Urmas Põldma, kelle selja taga toimus aga palju. Esmalt hoidis teist kohta tänavune seenioride klassi Eesti meister Reio Engman. Temast suutis mööduda Jüri Triisa, kes
püsis sellel kohal kuni lõpuni ja lõpetas teisena, kaotust Põldmale jäi 1.05. Poodiumikohtade jagamine jäi aga viimasele ringile, kui Jüri Triisa suutis tagasi hoida vend Toomase ja Läti sõitja Ugis Klimonsi rünnakud. Vendade vahe jäi napi 1,6 sekundi peale.

Sõidu lõpuosas kolmanda koha Toomas Triisale loovutama pidanud Klimons lõpetas neljandana, kaotust Jüri Triisale jäi 10,6 sekundit. Viies oli Reio Engman ja kuues Einars Vinters.

Edasi sama asi klasside kaupa. E1 klassis sai etapivõidu Klimons soomlase Antti Kujanpää ja Kert Pääbo ees. Eesti meistriks tuli Toivo Nikopensius, kes edestas seitsme punktiga Argo Keermet, kolmas oli Jari Alanen Soomest.

E2 klassis sai etapivõidu Toomas Triisa, edestades Reio Engmani ja Janis Vintersit, meistriks tuli neljandana lõpetanud Martin Leok, kes kukkus sõidu alguses ja tegi kaks boksipeatust. Kuna aga tema lähim ohustaja Timmo Mõts lõpetas tema järel selle klassi viiendal kohal, siis polnud Leokil ohtu tiitlist ilma jääda. Kolmas oli selles klassis Reio Engman.

E3 klassis oli Urmas Põldma oma tiitli juba eelmisel etapil kindlustanud, laupäevane võit lisas vaid punkte. Etapil oli teine Jüri Triisa ja kolmas Einars Vinters. Hooaja kokkuvõttes tuli Põldma järel hõbedale Karmo Volmer ja pronksile Peep Nork.

85 cc klassis sai etapivõidu Roni Ratinen, teine oli Kevin Radsin ja kolmas Jarmo Lehiste. Eelmisel etapil meistritiitli kindlustanud Priit Biene osales viimasel etapil hoopis klassis E1, kus ta saavutas seitsmenda koha. Hõbe kuulub Lehistele ja pronks Ratinenile.

Klassis Veteran 40+ arvestuses võttis järjekordse etapivõidu Jüri Makarov ja nii tuli talle ka meistritiitel, teine oli kokkuvõttes Aivo Rabbi, kolmas Aivo Hünnev, kes oli kolmas ka laupäeval.

ATV ja Quadide sõidu pikkuseks oli poolteist tundi ja rajal käis kokku 43 neljarattalist masinat. Quadide arvestuses tuli võitjaks Sten Jupaschevski, edestades Kaspar Kangurit ja Martin Toovist. Eesti meistriks tuli Kangur Jupaschevski ja Toovise ees. Kiireim ATV mees rajal oli Läti sõitja Karlis Soika, kes edestas Andres Timmuskit ja Tamur Vankerit, ATV rahvasport arvestuses oli kiireim Jaan Margus, edestades Ingo Ingverit ja Tanel Veerpalut.

Nende klasside osas on karikavõistlustel veel üks etapp sõita, ATV Eesti karikasarja liider on Timmusk, teine Rainis Poll ja kolmas Jaanus Tooming. ATV rahvasport arvestuses aga Tanel Veerpalu Ralf Saage ja Randel Darschi ees.

Quad 200 klassis sai Haapsalus võidu Martin Adamson. Haapsalu etapi teine koht kuulus Hendrik Volmerile ja kolmas oli Kristof-Tiit Ehamäe. Quad 100 klassis aga võitis etapi sarja kindel liider Kevin Saar, teine oli Jenss Lootus ja kolmas Patric Kurvits, kes sarja arvestuses on teine, kolmas on enne viimast etappi Rico Rohumaa.

Detailsed tulemused leiab huviline siit.