Kiltsi jõulusprint sõideti esimest korda pimedas

Kiltsi jõulusprint, mis juhatas sisse uue rahvarallihooaja, sõideti esimest korda pimedas. Läänlastel läks üle ootuste hästi ja esikolmikusse jõuti kümnest võistlusklassist koguni kuues.

allika-foto-rain-joesaarJ-16 klassis oli Läänemaalt stardijoonel kaks võistlejat, Jako Allika ja Cärolyn Soidla. Jako Allika (pildil)  oli päris ligidal sprindi võidule, aga seekord tuli ilusa sõiduga teine koht. Cärolyn Soidla alustas oma teist hooaega stabiilse sõidu ja klassi kolmanda kohaga.

J-18 klassis said vähese kogemusega läänlased Virgo Šuman ja Ranno Kristmann neljanda ja kuuenda koha.

2WD-v klassis oli kohal kümme sõitjat, neist pooled läänlased. Rauno Ollema võitis kaks esimest vooru ja oli kolmandas teine ning sai kokku esikoha. Rutmar Raidma sõitis tõusvas joones ja võit viimasest voorust kindlustas teise koha. Karel Šuman oli viies, Reio Lõhmus seitsmes, Meelis Palmiste kaheksas.

2WD-s klassis läksid läänlastest võistlusrajale kiired Marko Kukuškin ja Valmar Gilden ning harva võistlev Lembit Madissoo. Kukuškin oli kahes esimeses voorus stabiilselt teine ja läks viimasest kõrgemat kohta püüdma. Sisse tuli aga sõiduaps ja kokkuvõttes sai ta teise koha. Valmar Gilden oli lõpuprotokollis neljas ja Lembit Madissoo kümnes.

4WD klassis olid läänlastest stardis Carl Terras ja Kaido Saul, kes võtsid lõpuks vastavalt neljanda ja kuuenda koha. # V-60+ klassis olid kohal ainult Läänemaa veteranid, üksteisele hästi tuttavad Hillar Kruusma, Väino Tõkke ja Toomas Lemberg. Selles järjekorras nad ka võistluse lõpetasid.

Punkte jagati Lääne regiooni meistrivõistluste, Helmet Palmi ja SU karikavõistluste arvestuses. Lääne regiooni meistrivõistluste arvestuses on ka 2WD-sport klass, milles seekord osales neli võistlejat. Võitis Sander Siniorg Ford Fiesta. Kalle Kruusma kaotas talle igas voorus VAZ 2105-ga paar sekundit ja oli teine. Kolmandaks sõitis end Steven Lätt Lada Samaraga.

Kõige osavõturohkem klass oli SU, kus startinud 13 sõitjast viis olid läänlased. Kõik voorud võitis Egert Jakobi, aga teise ja kolmanda koha peale käis tihe rebimine. Martin Jaanus sai autoga hästi sina peale, kuid komanda vooru spinn jättis ta kokkuvõttes kolmandaks. Vennad Ilvesed olid stardis Moskvitšiga. Tehniliste viperuste kiuste oli Jonar kaheksas ja Stern 11. Teises voorus rajalt välja sõitnud Andres Kruusma tuli 13. kohale.