Kalender

Kiirem läänlane Läänemaa rahvarallil oli Marko Kukuškin

Kohale oli tulnud 63 meeskonda. Läänlasi oli seekord stardis 10 meeskonda 6 masinaklassis. Ilm ei olnud päeva alguses kuigi hea ja rohke vihm tegi võistlusolud libedaks. Läänlastest hakkas kohe esimesest katsest alates head sõitu näitama Marko Kukuškin, kes andis päeva lõpuks 12 katsest koosnenud rallil esikoha käest ainult 2 katsel ja sedagi sellepärast et teisel ringil oli purunenud autol difri polt.

Tema ajad olid omaette klassist ka sellepärast,et peale teist ringi oli ta kahe 4WD võistleja järgi üldarvestuses 3. kohal, kust lõpuks, et kindlasti lõpuni jõuda, andis ta ära kaks kohta, võites nii üldarvestuses 5. koha. Oma klassi 2. koha võistleja ees oli Kukuškinil enam kui minutine edumaa.

Ralli oli hea ja oli nii tehnilist kui ka aeglast ja kiiret osa. 2WD-S klassis oli stardis 16 autot. Läänlastest tulid Lauri Rodi/Raimo Lillemets lõpuks üldarvestuses 15. ja oma klassi 4. kohale. Esimese stardi tegid elukaaslased Marko Siilmann/Hedi Polberg,  kelle tulemuseks oli üldarvestuse 35. ja oma klassi 12. koht.

2WD-V klassis olid stardis Rico Rodi/Ilmar Pukk kelle tulemus oma klassi 10 startinu seas oli 5. koht. Üldarvestuses olid nad 22.

4WD klassis olid 10 startinu seas Kaido Saul/Edy Murumägi, kes olid pidanud esimese etapi tehniliste rikete pärast katkestama ja lootsid nüüd kindlasti lõpuni jõuda. Nende tulemuseks oli üldarvestuse 36. ja oma klassi 8. koht.

Kõige rohkem oli läänlasi stardis SU klassis, kus 11 meeskonna seas oli neid 5. Sellest klassist oli meil loota ka poodiumikohta, aga paraku jäid napilt poodiumilt välja Sander Ilves/Tõnis Avila ja seda alles viimaste katsetega.

Ilves rentis autot Kalle Kruusmalt, kuna tema enda auto ei olnud veel peale Saaremaa rallit korda saadud. SU klassis käis väga tihe rebimine algusest peale, kui Ilves võitis 1. katse, aga mida kuivemaks rada läks, seda rohkem hakkasid domineerima võimsamad autod.

Kahjuks pidid ebaõnne kogema Rauno Uustalu/Martin Tamm kelle auto generaator lõpetas töö teise ringi lõpus. Kuna selle automargi generaatorit neil kaasas ei olnud, tuli leppida katkestamisega. Sünnipäevalaps Jonar Ilves näitas koos venna Stern Ilvesega nii mõnelgi katsel oma Moskvitšiga Žigulidele tagatulesid ja oli päeva lõpus üldarvestuses 42. ja SU klassis 5. kohal.

Egert Jakobi/Bruno Jakobi, kes olid ka heas sõiduhoos, tegid 9. katsel sõiduvea, kus riivasid kuivati seina ja sellega kustusid nende kõrgemad lootused ning tulemuseks jäi oma klassi 6. koht. Martin Jaanus/Enno Tops said oma agressiivse sõiduga nelja tünni puutumise eest karistussekundeid ja seetõttu kõrgemas mängus ei osalenud. Nemad saavutasid lõpuks üldarvestuses 59. ja oma klassis 9. koha.

Ralli oli hea ja katkestajaid ainult 10. Nüüd saab taas autosid sättida, sest 2014. aasta arvestuses on veel jäänud sõita 6. septembril peetav Vasalemma rahvasprint, mis on etapiks neljas sarjas ja 20. september peetav ADDINOL Lääne-Eesti rahvaralli II Uno Aava rändkarikale.

Sõitjad on 2014. aasta rallikarika sarja  ümber ristinud Läänemaa lahtisteks meistrivõistlusteks, kuna kõik selle aasta rallid toimuvad Läänemaal. 2014. hooaja lõpetamine toimub 20. septembril peale rallit samuti Läänemaal, kuid selle koht on veel hetkel lahtine.