Kalender

Eesti meistrid rattaorienteerumises selgusid nädalavahetusel Lääne-Virumaal

Laupäeval toimunud rattaorienteerumise lühiraja võistlus Rakvere Vallimäel ja linnaäärsetel maastikel nõudis võistlejailt kiiret kaardilugemist ja orienteerumissooritust koos hoogsa rattasõiduga.

Meesveteranide M60 klassis 8,8 km ja 19 KP-ga rajal üllatas hõbemedaliga OK Okas rattaorienteeruja Märt Järvik tulemusega 1:06.32. Ülejäänud OK Okas rattaorienteerujad medalisaajate hulka ei jõunud,  Mati Kallemets M60 klassis 6. koht tulemusega 1:22.28 ja Ants-Kristjan Tamm M18 klassis 7,4 km  ja 19 KP rajal 7. koht tulemusega 1:08.14. Allakirjutanu kommenteerides oma tagasihoidlikku tulemust, siis keeruline oli kiire rattasõidu juures kaardi ja maastiku ühitamine ning optimaalsete teevalikute leidmine, kuigi sõiduvorm eeldanuks paremat tulemust.

Pühapäeval jätkusid Eesti meistrivõistlused rattaorienteerumise tavarajal Jäneda-Nelijärve maastikel, mis pakkusid ohtralt erinevaid teevalikuid ning nõudis head sõiduvormi ja rattavalitsemist järskudel Aegviidu-Nelijärve oosidel. Meesveteranide M60 klassis 16,3 km ja 14 KP-ga rajal saavutas hõbemedali Mati Kallemets aeg 1:41.43 ning loodetud kuldmedal ja meistritiitel jäi 5 sekundi kaugusele, kuigi kogu võistlus kulges allkirjutanu  juhtimisel alates teisest KP-st, kulla rõõvis eelviimasest KP-st mõnesekundiline vääratus rajavalikul. Samas klassis võistelnud Märt Järvik 4. koht tulemusega 2:07.29 ja M18 klassis võistelnud Ants-Kristjan Tamm kahjuks katkestas.