Kergejõustikutreener Endel Susi astub klubis aktiivsest tegevusest tagasi

img_7866
Endel Susi koos Margus Luigega peale 10 km käimise meistrivõistlusi. Foto Ülle Lass

10. septembril said Päeva Villas kokku Läänemaa kergejõustikuklubi liikmed. Räägiti sellel aastal tehtud parimatest tulemustest ja valiti uus juhatus.

Endel Susi kandis ette kaheksa kuu vahearuande tehtud tööst. Klubi juhatuse ettepanekul tunnustati karikaga aasta tulemuste eest kolme parimat nais- ja meessoost sportlast. Aluseks võeti esinemine ametlikel Eesti meistrivõistlustel.

Naiste arvestuses hinnati paremaks Regina Kändla, kes  saavutas Eesti suvistel meistrivõistlustel odaviskes ehk olümpiaalal 9. koha, oli U-23 MV-l  5. 400 m tõkkejooksus. Parimaks neiuks hinnati Kristiina Köster, kes sisemeistrivõistlustel oli 3000 m käimises 8. A kassi MV-l oli talvel käimises III ja suvel V. Neidude II oli Aleksandra Laane Neidude A klassi  1500 m 9. ja 2000 m takistusjooksus 10.

Meeste parimaks tunnistati Marten Jõevee, kes saavutas U-23 MV-l 9. koha 5000 m jooksus. Parim noormees oli Martin Teppan, A klassi 800 m noortemeister ja Balti matši 5. 800 m jooksus ajaga 2.02,75, mis annaks Eesti meeste hooaja edetabelis 27. koha. Noormeeste II oli Ainar Sten Junker, kes käimise A klassi MV-l võitis 2016. a 2 medalit ja oli 4. 2000 m takistusjooksu A klassi MV-l.

Päevakorras oli ka klubi juhatuse valimine. Klubi kauaaegne president Endel Susi otsustas enam mitte kandideerida ning soovitas valida juhatusse nooremad ja aktiivsemad inimesed. Tuli ettepanek valida uueks juhiks senine asepresident Heigo Hein ja juhatuse teisteks liikmeteks Jaanus Getreu ja Merilin Korpe. Senise juhatuse volitused lõpevad 31. detsembril 2016.