Kalender

Kergejõustikus Eesti meistritiitel ka Haapsallu

8.juunil Alytuses (Leedu) toimunud käimisfestivalil selgitati ka Eesti meistrid 20 km kiirkäimises. Veel juunioride klassi kuuluv haapsalulane Ruslan Sergatsjov (pildil) võitis Eesti meistritiitli ajaga 1:41.22, edestades 2. koha koha saanud tartlast Virgo Adusood üle 10 minuti. Kuigi korraldus oli tasemel, rikkus heade tulemuste saavutamise 26 kraadine palavus ja õhuniiskus. Vastupidavusalade pikematel distantsidel, olenevalt treenituse tasemest, võib sellise ilma korral kaotus isiklikule rekordile olla 2-3 minutit, vähema treenituse korral isegi 10 ja rohkem minutit. Eriti ohtlik on seejuures kiire algtempo. Nii juhtus paljudega ka Alytuses. Sergatsjov käis targalt, tema kaotas oma isiklikule rekordile ainult 28 sekundit.

Ruslan Ridalas Jüriööjooksu võitjana. Foto erakogust

Alytus korraldas käimisfestivali juba 44. korda. Läbi aegade on seal osalenud 46 riigi sportlased. Seekordki oli kohale tulnud üsna tuntud esinejaid teistes riikidest. Sergatsjovi suutis edestada nii mõndagi tuntud tegijat. Ta saavutas 29 osavõtja hulgas 16. koha.

9.juunil jätkus festival lähedalasuvas väikelinnas Simnases 5 ja 3 km distantsidega. Ruslan tegi seal kaasa juunioride klaassis viies km-s ja saavutas 3. koha ajaga 23.19, kusjuures edestas kõiki lõunanaabreid Baltikumist.

Samal ajal, 9. juunil toimus Narva energiajooks poolmaratonis, mis oli ühtlasi ka Eesti poolmaratoni meistrivõistluseks. Jooks toimus uuendatud trassil, mis oli endisest  huvipakkuvam ja ka kiirem. Lõpetas kokku 891 jooksjat 13 riigist. Võitis keenialane Dominic Kiptarus ajaga 1:03.55. Eesti meistritiitli võitnud Tiidrek Nurme kaotas talle 2 sekundit. Nad olid vaheldumise vedanud algusest peale ja kasvatanud edu teiste ees mitmele minutile. Lõpuspurt oli tugevam siiski Keenia esindajal.

Läänemaa 3 paremad olid: 44. Lauri Luik ajaga 1:20.16, 61. Sander Ernes – 1:23.59 ja 154. Andi Vallik – 1:33.13.

Endel Susi