Kalender

Kellele võlgneme tänu eduka spordiaasta ja hea tervise eest? Autor: Ene Pajula

kultuurkapitali_spordipreemiate_leandmine_haapsalus_promenaadi_hotellis.jpg

 

Helen Priinits on üle 20 aasta olnud järjekindel ja edukas Haapsalu vehklemistreener Märkimisväärseid tulemusi saavutasid tema õpilased ka 2007.aastal: Sten Priinitsa juunioride maailmakarikasarja 4.koht, Kristina Kuuse maailmameistrivõistluste 4. koht Eesti naiskonna koosseisus, Nelli Paju Euroopa meistrivõisluste 1. koht juunioride Eesti naiskonnas. 

                                                                                               Kultuurkapitali spordipreemiate    üleandmine Haapsalus Promenaadi hotellis   
 
aare_vaalma.jpgAare Vaalma on korraldanud mitmeid spordiüritusi nagu Nigula maanteesõit (jalgrattasport); Põldotsa Kapp (võrkpall); Kadarpiku küla spordipäevad; Kadarpiku küla meistrivõistlused motokrossis; Põldotsa Raudmees (triatlon).
Lisaks on ta osalenud sporditöös vabatahtliku kohtunikuna, organiseerijana ja propageerijana.


            
eda_proos.jpg
Eda Proosi töö ja eeskuju on oluliselt mõjutanud Vidruka kooli õpilaste aktiivset osalemist eriolümpialiikumises, ta kuulub ka Eesti Eriolümpia juhatusse. Tema õpilased on nii Eestis kui rahvusvahelistel võistlustel saavutanud hulgaliselt auhinnalisi kohti. Selle tööga on ta tegelenud kümme aastat (alates 1997), samast aastast on Vidruka kool ka Eesti eriolümpia organisatsiooni liige.
2007.a. viis ta oma kooli õpilased Sloveeniasse Euroopa suusatamise eriolümpiamängudele ja Hiinasse, Shangai eriolümpia suveolümpiamängudele.
 
                                                                                                                           
mehis_ehanurm.jpg
 Sama kooli treeneri Mehis Ehanurme kohusetruu töö ja eeskuju on samuti oluliselt mõjutanud ja kaasa aidanud erivajadustega õpilaste aktiivsele kaasamisele sporditegemisele. Kuue aasta kestel on tema õpilased saavutanud nii Eestis kui ka rahvusvahelistel võistlustel hulgaliselt auhinnalisi kohti.
 
          
inga_rennit.jpg
Tuudi Algkooli juhataja Inga Rennit on alates Lihula valla spordiklubi loomisest 2000. aastal kuulunud klubi juhatusse ja osalenud selle kaudu kogu Lihula valla spordielu arendamisel ja kujundamisel. Tema juhtimisel koostati Lihula valla spordiklubi arengukava.
Viimase seitsme aasta jooksul on Lihula vald neli korda võitnud Läänemaa valdade suvemängud, kus Inga Rennit on lisaks aktiivsele korraldustööle olnud ise ka aktiivne võistleja. Lihula valla spordiklubi on kolmel korral korraldanud Läänemaa valdade suvemänge ja seal on  Inga Rennit kandnud võistluste peasekretäri koormat.    
                              
Kullamaa kooli õpetaja Mai Jõevee on väsimatu spordihing ja organisaator. 2007. aastal algatas ta kohaliku omaalgatuse programmi toel Tuudi külla külaplatsi rajamise, kus saab vaba aega sportlikult veeta: kiikuda külakiigel, mängida korvpalli jpm.
Ta on hea projektikirjutaja ja toonud sporditöö edendamiseks sisse märkimisväärse lisaraha, 11 projektiga kokku 64 000 krooni. Ta kajastab aktiivselt spordi tegemisi ka vallaajalehes. Eelmisel õppeaastal esines ta Haapsalu terviseseminaril, milleks kogus andmeid vabastuste kohta kehalise kasvatuse tundidest, ning Lihulas noortefoorumil. Ta viis nii noortele kui ka täiskasvanutele läbi kepikõnnikoolitused Kullamaal, Üdrumal ja Liivil. Augustis võttis osa rahvusvahelisest kooliolümpia seminarist Jõgevestes. Ta on paljude pikkade traditsioonidega spordivõistluste organisaator – kohtunik: 40 aastat on ta vedanud Jüriööjooksu, 20 aastat Maijooksu, 30 aastat Kullamaa võrkpalliturniiri. Samuti on ta olnud pikaaegsete võrkpalli pereturniiride ja algklasside kevadspordipäevade ning jalgrattakrossi eestvedaja.
hardo_lehis.jpgHardo Lehis on vehklemistreener olnud alates 1984. aastast. Tema tänavuseks suurimaks saavutuseks võib lugeda tema poiste tulekut Eesti täiskasvanute võistkondlikuks meistriks. Lisaks on tema õpilased võitnud arvukalt medaleid noorte meistrivõistlustelt.
Hardo Lehise najal seisab koos kogu Haapsalusvehklemiselu. Tema vastutusel on varustuse hooldus ja relvade remont. Tema asendab teisi treenereid, kui need lähevad pikemaajaliselt ära. Hardo puudumine seaks vehklemise jätkusuutlikkuse Haapsalus kahtluse alla. Ta kuulub ainsa treenerina juba aastaid vehklemisliidu juhatusse. Ta on valitud spordikooli aasta õpetajaks 2003. ja 2007. aastal.
 
Väino Munskind on Palivere põhikooli treeneri ja õpetajana omandanud peaaegu legendaarse kuulsuse, kuigi koolis on ta ametis alles 1993. aastast alates.
Ta on väga kohusetundlik ja hingega töö juures; on suunanud õpilasi sportima ja sellega neid ühtlasi ka tervislike eluviiside juures püsima.
Õpetaja Munskind hoiab suusatamise traditsiooni elus mitmekesise maastikuga Paliveres. Ta on muretsenud kooli suusavarustuse, mida õpilastel saavad laenutada nii tundides kui ka võistlustel osalemiseks. Suurem osa kooli õpilastest on talvel suuskadel ja selle spordialaga tegelemine ei sõltu nende jaoks pere majanduslikust olukorrast.
Väino Munskindi juhtimisel on innukalt tegeldud ka jalgpalli ja saalihokiga. 2007. aasta septembris osalesid õpilased maapõhikoolide jalgpalliturniiril ja saavutasid 1993. aastal sündinud ja nooremate tüdrukute vanuseklassis vabariigis esikoha.
Väino Munskindi eestvedamisel toimuvad valla spordiüritused, näiteks Palivere mängud. See traditsioon soikus taasiseseisvumise algul, kuid Väino Munskind on need võistlused taaselustanud ja nüüd toimuvad need regulaarselt igal suvel ja sinna on kaasatud ka teiste valdade võistkonnad.

mati_seppi.jpg

Mati Seppi on aastaid tegutsenud Haapsalu laskmistreenerina. Tema õpilased on koju toonud kümneid medaleid. Möödunud aastal saavutas tema õpilane Janno Tamsalu Euroopa meistrivõistlustel Eesti meeskonnaku koosseisus pronksmedali. Fred Robert Pihlakas ja Janno Tamsalu olid spordipüstoli Euroopa meistrivõistlustel meeskondlikult neljandad (individuaalselt 14. ja 19.) Triin Kuusik tuli Euroopa meistrivõistlustel spordipüstolis individuaalselt 18. kohale ja võistkondlikult 5ndale. Eesti täiskasvanute meistrivõistlustel tuli ta Haapsalu meeskonna koosseisus olümpia kiirlaskmises kullale.
pille_raudsepp.jpg
 Pille Raudsepp on olnud Ridala Põhikooli kehalise kasvatuse õpetaja alates 1988. aastast. Tema teenetelist on erakordselt pikk. Ta on juhendanud spordiringe; juhtinud tulemuslikult Ridala Spordiklubi MTÜ ning Ridala koolispordi klubi MTÜ tegevust. Ta viib läbi terviseõppepäevi, valla rahvaspordipäevi ning juhendab aeroobikaringi. Tegevsportlasena kuulub vallavõistkondade koosseisu ning on esindanud maakonda veteranide võistlustel Eestis ja Soomes. Aastatel 2000-2006 kuulus Pille Raudsepp Läänemaa koolispordiliidu juhatusse. Suuresti tema töö tulemusel tunnistati 2005/2006 õppeaasta sporditulemuste põhjal Ridala kool maakonna kõige sportlikumaks kooliks; 2006.aastal omistati Ridala
 vallale maakonna sportlikuima valla tiitel.
Pille Raudsepa edukaid projekte: “Liikumine perekonna elustiiliks”, “Võimle terviseks”, “Sportlik koolivaheaeg” 2 korda, “Külanoorte jõusaal”, “Külalaste mänguväljak, “Südamenädal”.  Kauaaegse traditsiooniga rahvaspordiüritusi: Ridala jüriööjooks (13 aastat), külade mängud (20 aastat), Ridala Rammumees; orienteerumisjooks.