Kehala rahvarallil oli kiirem Läänemaa võistkond Marko Kukuškin-Monika Mäeste

Egert Jakobi-Bruno Jakobi stiilinäide.

Laupäeval toimus 2015. aasta kolmas rahvaralli ja seekord Kehala paarisrajal. Ilm oli palav ja tolmu oli kõvasti,osati sõideti täitsa kottis. Võistlust varjutas muidugi asjaolu,et raja haldajad ja korraldaja olid eelnevalt kokku leppinud,et võistluseks saadakse korralikult hööveldatud ja sile. Rada aga oli täiesti rööpas ja aukus. Nüüd aga võistlusest lähemalt algul oli planeeritud 6 lisakatset aga kuna üks katse läks nii auku,siis jäi viimane 6 kiiruskatse ära.

Läänemaalt ja läänlaste osalusega võistkondadest oli stardis 9 võistkonda. Juba 1 kiiruskatsest asus liidriks 2WD-S klassis Marko Kukuškin-Monika Mäeste ja seda kohta hoidsid nad lõpuni ning klassi esikoht veenva 15,7 sekundiga ja üldis oldi peale nelja 4WD autot tublil viiendal kohal. Su klassis oli stardijoonel 13 võistkonda ja 3 meie võistkonda,kõige õnnetumalt läks Rauno Uustalu-Krissika Kast võistkonnal kui peale tehnilist starti minnes auto enam ei töötanud ja juba ennem võistlust sai sõit otsa. Egert Jakobi-Bruno Jakobi (pildil) sõit ka kuidagi ei klappinud ja neil oli ka tehnilist ebaõnne kui peale 4. katset purunes ventilaatori tiivik ja aku aga saadi laenuks ja nii ralli lõpuni ning oma klassi 8 ja üldi 37. koht.

Sander Ilves-Tõnis Avila hakkasid juba esimesest katsest kemplema poodiumi eest ja nii oli ka päeva lõpuks igati tubli SU klassi teine koht ja üldi 15 Läänemaale toodud.

2WD-V klassis olid stardis ka meie Rutmar Raidma-Martin Tamm ja nad näitasid häid katse aegu kuni nende sõit sai otsa kui neljandal katsel purunes pooltelg.

J-16 klassis oli stardis Jako Allika-Ardo Laul ja jäädi kolmandaks kuna ajakontrollpunkti siseneti valesti ja sealt saadud trahv kukutas kindlalt teiselt kohalt.

J-18 klassis oli stardis läänlased Andres Kruusma-Hillar Kruusma ja Martin Jaanus-Enno Tops ja Hiidlased Raul Märjama-Jarmo Liivak,seal kestis võistlus 2 katseni kus tegid väikse väljasõidu ja kaotasid aega Marti Jaanus-Enno Tops ning peale seda ilmnesid autol tehnilised probleemid ning otsustati katkestada.  Järnevad katsed võitis Hiiumaa võistkond ja nii kindlustasid omale kindla sõiduga teise koha Andres Kruusma-Hillar Kruusma. 4Wd klassis olid rajal Kaido Saul-Edy Murumägi ja võistlus lõpetati oma klassi 5  ja üldi 13 kohal. Läänlaste osalus oli ka ML klassis kus kaarti luges Ermo Jeedasel Indrek Kirss ja kuni väljasõiduni neljandal kiiruskatsel oldi püüdmas 3 kohta aga siis peale kokkupuudet puuga tuli juba vaadata et saaks võistluse lõpuni ja nii küll oma klassi viimastena aga sarja vajalikud punktid ikkagi käes. Rada oli autodele karm ja nii tuli 14 katkestanut ja eks neid remonti vajavaid autosid on veel.

Järgmine võistlus toimub juba nädala pärast 12 juulil Laitse Rallipargis, nii et autode korda tegemiseks on vähe aega ja siis tuleb suurem paus ning esmakordselt sõidetakse Tapal rahvarallit 8 augustil.