Kalender

Kasari sprint edukalt sõidetud

Ilm oli ilus päikseline ja korraldus oli hea. Starti oli otsustanud tulla 65 sõitjat 9 erinevas klassis. Läänlasi oli stardijoonel 13 ja poodiumeid tuli koju 3 klassist.

Alustame siis kõige vanemast klassist V60+ ja siin oli 4 võistlejast 3 läänlast. Neist Hillar Kruusma on endale juba Lääne regiooni MV arvestuses sarja võidu taganud, kuid soov sõita vaatamata kipsis käele on suur. Paremusjärjestus lõpuks Valter Puda, Hillar Kruusma ja Võrumaa mees Mati Kuhi. Esimesena jäi poodiumilt välja Väino Tõkke.

Õrnema soo klassis kahjuks läänemaalt kedagi stardis polnud. J-18 klassis olid meie poisid Martin Jaanus ja Andres Kruusma stardis ja õrnade lootustega, et ehk on ka poodiumile asja. Paraku panid Hondad ja BMW-d asjad paika ja nii meie poistele vastavalt 5. ja 6. koht. Seoses sellega libises ka Martin Jaanusel võimalus tulla 3-ndaks Lääne regiooni MV arvestuses.

2WD-S klassis oli läänlasi 16 startinu seas 3. Kõige paremini läks Valmar Gildenil, kes tuli 2. kohale. Marko Kukuškinil oli võistlusel kaalul EAL-i karikasarja 3.-4. koht. Kuna konkurent Rene Uukareda oli parem, siis kokkuvõttes Markole 2015 aasta 4. koht Eesti Autospordiliidu karikasarjas. Patrick Madar oli 8.

Kaido Saul startis 4WD klassis ja 8 osaleja seas tubli 6. koht.

SU klassis oli stardijoonel 10 sõitjat ja 4 neist läänlased. Viimastel võistlustel on koguaeg omavahel sekundite pärast võidelnud Kalle Kruusma ja Egert Jakobi ning algas ka nii tänane päev neile ,et esimeses voorus Kalle 1,5 sekundit kiirem ja Egert teine ning kolmasTartumaa mees Meelis Värva. Teises voorus parandasid sõitjad aega ja Kalle jälle esimene ning Egert teine ja lahutamas 1,5 sekundit. Kolmas oli Harjumaa mees Urmas Roos. Sellega sai selgeks, et Kalle Kruusma on võitnud. Kes on teine ja kolmas, oli veel lahtine. Kruusma enam kolmandasse vooru ei startinud, siis oli kõik lahtine kuni vooru lõpuni, mis valmistas üllatuse kui vooru võitis tõusvas joones sõitnud Raplamaa mees Aivo Täpsi ja napsas ka kolmanda koha Kruusma ja Jakobi järel. Rene Pudal ja Rain Polbergil läks ka esimese kruusa sprindi kohta rahuldavalt vastavalt 6. ja 7. koht.

Nüüd on jäänud veel paar võistlust ja siis saab 2015 aasta hooaeg läbi. Järgmine võistlus Vasalemma rahvasprint toimub 5 septembril ja on kolme sarja Lääne regiooni MV, Hepa Cup ja SU karikasari ning 19 september Lääne-Eesti RR 2015 II,mis sõidetakse Martna ja Kullamaa valla teedel.

Kokku läänlastele Kasari sprindilt 2 esikohta ja 2 teist kohta.

 

Kalle Kruusma