Kalender

Kasari sprindil tegid head sõitu noored läänlased

Kasari võistlusega sai lõpu Hepa Premia CUP. Nii mõnigi eelmise aasta võitja ei suutnud võitu kaitsta. Võistlus oli igas klassis pingeline ja nii oli pinge algusest lõpuni. Meile oli pingeline seis kahes klassis SU ja 2WD-S klassis, aga lisaks olime esindatud ka 2WD-V klassis.

2WD-S klassis oli kolmel mehel võimalus Hepa võita ja lõpuks võttis oma esimesel hooajal 2WD-S klassis sõitev Sander Siniorg võidu nii Kasari sprindil kui ka Hepa arvestuses. Meie meestest oli stardis Valmar Gilden ja Marko Kukuškin, kes platseerusid vastavalt 3. ja 6. kohale 14 sõitja seas. Valmaril sõit sujus ja tasuks 3. koht. Marko püüdis ka, aga tuli sisse näpukaid ning kahjuks sellega ka lootus sari võita. Tasuks Hepa 2WD-S klassi III koht.Teine Läänemaa mees Valmar Gilden oli kokkuõttes 6.

2WD-V klassis olid rajal 15 võistlejat ja nende seas läänlased Rutmar Raidma ja Virtsu vennad Rico ja Lauri Rodi, kes olid vastavalt 9.,11. ja 7. Aasta kokkuvõttes Rumarile 11.,Laurile 14. ja Ricole 20. koht.

SU klassis oli ka seis pingeline kuna esikolmikul Rainer Meus, Kalle Kruusma ja Martin Juhe oli kõigil võimalus võita. Nii oligi viga kerge tulema ja esimeses voorus sõitsid Kruusma ja Meus küll 1. ja 2. aja, aga takistuse riivamise eest saadud 10 sekundit kukutas nad rivi lõppu ja nii algas neile kõik nullist teises voorus. Võitis Meus ja teine Kruusma. Kuna esimese vooru oli võitnud Madis Kruusma, siis käis pingeline sõit ka kolmandas voorus millest väljus võitjana Meus, kes võitis ka Hepa sarja. Kalle Kruusma sõit sujus hästi kuni kolmandas voorus 600 m enne lõppu jäi käigukastis 2 käiku korraga sisse. Nii ta vaevaliselt lõpuni veeres ja sinna läks Kasari poodium ning ka Hepa eelmise aasta võidu kaitsmine. Üllatas hoopis noor Egert Jakobi kes stabiilse sõiduga võitis Madis Kruusma järel kolmanda koha. Kokkuvõttes esikolmik Rainer Meus,Martin Juhe ja Kalle Kruusma.

 Detailsemad tulemused siit: http://rally.ee/?a=a060&b=3171&c=2013

Järgmine võistlus on juba sellel laupäeval kui sõidetakse Risti vallas Läänemaa rahvarallit.