Kalender

Jüri Duatlon ja Eesti Karikavõistluste II etapil olid edukad Läänemaa seeniorid

Mõõdunud nädalavahetuse laupäeval Jüril laupäeval 20. mail 2017 Jüri duatlon, mis oli ühtlasi Eesti KV II etapp ja Läänemaalt osalesid veteranide M60 klassis Juhan Lukk SK Sula ja M70 klassis Mati Kallemets JK Paralepa. Jüri duatlonil kavas 5 km jooksu 1,25 km ringil, järgnes rattasõit 20 km maanteel ja lõpetuseks 2,5 km 1,25 km ringil Jüri aleviku pargis. Nädalavahetusel ilm muutus suviselt kuumaks ja kell 15.00 toimunud põhiklassi stardi ajaks valitses jooksurajal tänavusele jahedale kevadele harjumatult kuum ilm. Leevendust pakkus joogipunktis jagatav külm vesi ja spordijook. Stardijoonele rivistusid tuntud Eesti triatlonistide kõrval oma esimest starti tegevad Märt Avandi ja Raivo E. Tamm, kes valmistuvad 5. augustil toimuvaks SiS IRONMAN 70.3 Otepää triatloniks võistluse peakorraldaja tuntud triaetleet Ain-Alar Juhansoni juhendamisel.

Kui eelnevatel Jõulumäel ja Tabasalus toimunud duatloni võistlustel tuli lõivu maksta jalatsivahetuse kogemuste puudumise tõttu, siis nüüd oli vajalik ettevalmistus ja kogemus omandatud ning jalatsivahetus sujus kiirelt. Eesmärk jooksudistansil põhikonkurent tuntud jooksuveteran Rein Kanele mitte üle minuti kaotada, kuigi kolm esimest 1,25 km ringi suutsin olla kiirem, siis viimasel ringil Rein Kane mõõdus ja edestas vahetusalas 25 sekundiga. Tänu kiirele jalatsivahetusele ja heale maanteeratta sõidule oli Rein Kane paari km järel kinnipüütud ja lõpuks kujunes rattasõidu edu ligi 6 min, mis oli turvaline jooksudistantsi viimaseks 2,5 km, millega tagasin seenioride M70 klassi arvestuses võidu ja tõusu duatloni Eesti karikavõistluse arvestuses esimeseks. Seeniorid M60 klassis saavutas Juhan Lukk SK Sula II koha ning duatloni Eesti karikavõistluse arvestuses teisele kohale.

Läänemaa seeniorsportlased Juhan Lukk ja Mati Kallemets osalesid samuti Tabasalus 15. mail 2017 toimunud dutaloni Eesti karikavõistluste I etapil, kus oli kavas 2,5 km jooksu, 10 km rattasõitu ja 1,25 km jooksu. Tabasalu duatlonil Juhan Lukk seenioride M60 klassi III koht ja Mati Kallemets seenioride M70 klassis II koht (alumisel pildil) ning võit jäi 11 sekundi kaugusele tänu ebaõnnestunud rattavahetusele. Järgmised duatloni Eesti karikavõistluse etapid toimuvad sügisel Jõulumäel ja Saaremaal. Eesti karikavõistluse läheb arvesse kolm parimat tulemust neljal toimuval etapil.

Tulemused Eesti Triatloni Liidu veebis: http://www.triatlon.ee/Voistluskalender-page-67/

Kirja pani
Mati Kallemets

Veel pilte: