Kalender

JÕUDI meistrivõistlustelt laskmises Läänemaale 7 medalit

 

Elvas toimunud maaspordiliit „Jõud” meistrivõistlustelt tulirelvadest laskmises tuli Läänemaale 7 medalit (1 kuld, 3 hõbe ja 3 pronksi). Juba kolmandat aastat jätkub Läänemaa laskurite hea tava: Tuua erinevate vanuste tiitlivõistlustelt koju vähemalt 1 kuldmedal.

Elva püstolitiir

Seekord hoidsid „traditsiooni“ elus püssilaskurid. Juunioride lamades harjutuses tuli võitjaks Silver Loorens, kes lasi oma isikliku rekordi 609,9 silma. Väga hästi suutis sekundeerida Marttten Tiitsma, kes oli pronksmedalil 602,3 silmaga.

Silver Loorens ja Martten Tiitsma

Meie suurimaks medalikorjajaks antud võistlustel osutus aga Elari Tahvinov, kes kõigis kolmes harjutustes tegi uue isikliku rekordi. Ta tuli hõbemedalile harjutuses kiirlaskmine ringmärki. Seejuures on tulemus 544 silma täiesti arvestatav maailma mastaabis. Hõbemedal tuli ka harjutuses olümpia kiirlaskmine 510 silmaga. Spordipüstoli harjutuses 30+30 lasku tuli leppida pronksmedaliga ja tulemuseks 550 silma.

 

Paremalt Elari Tahvinov, Narva treener Aleksander Makarov ja valgalane Kirill Lepman

Naisjuunioride arvestuses saavutas hõbemedali 543 silmaga Lydia Kurus.

Täiskasvanutest lisas pronksmedali olümpia kiirlaskmises Raal Kurus, kes lasi 556 silma. Seejuures ei saa märkimata jätta, et selles harjutuses tegi Põlva laskur Peeter Olesk uue Eesti rekordi 582 silmaga.

Raal Kurus

Maakondade arvestuses tuli Läänemaa kokkuvõttes viiendale kohale. Kindlasti on keeruline konkureerida maakondadega, mis paiknevad Elva naabruses. Meie poolt samaarvulise esinduse transportimine võistlustele ei ole sugugi praktiline.