JÕUDI meistrivõistlustelt laskmises Läänemaale 6 medalit

Elvas toimunud maaspordiliit „Jõud” meistrivõistlustelt tulirelvadest laskmises tuli Läänemaale 6 medalit (2 kuld, 1 hõbe ja 3 pronksi). Jätkus Läänemaa laskurite hea tava käesoleval aastal: Tuua erinevate vanuste tiitlivõistlustelt koju vähemalt 1 kuldmedal.

Superüllatuse valmistas Arles Taal metsealaskmises vahelduva kiirusega harjutuses 20+20. Kogusummaks tuli 385 silma. Lastakse 20 lasku kiiret jooksu ja 20 lasku aeglast jooksu. Keeruliseks sportlase jaoks harjutuses on, et ei ole teada millise kiirusega tuleb märkleht välja. Seega peab laskur  igal lasul keskenduma raskemaks variandiks.

Arlese enda kommentaar superlaskmisele: Tekkis tunne, et keegi on 10-le magneti pannud, iga lask jäi sinna pidama isegi vähe suurema veaga. Suure “vaevaga”  sain ikka kaks üheksat ka.

Teise medali võitis Arles harjutuses 30+30 lasku olles 544 silmaga kolmas.

Kuldmedali tõi Haapsallu Kerli Neljas neidude spordipüstolis. Uus isiklik rekord 534 silma ja esikoht. Neljanda kohaga piirdus 516 silma lasknud Kaisa Kuusik.

EsikohtKerliNeljas

Noormeeste arvestuses võitis 537 silmaga pronksmedali Ott Kaljura. Teise pronksmedali võitis Ott vabapüstoli harjutuses 469 silmaga.

Püssilaskmises oli Kristjan Tiitsma suures standardis 3×40 lasku (põlv, lamades, püsti) esimesel päeval 1050 silmaga neljas. Seeeest teise päeva lamadesharjutuses 60 lasku tuli 576 silmaga pronksmedal. Napp 1 silm jäi lahutama hõbemedalist.

Meeste olümpiakiirlaskmises sai Mati Seppi 550 silmaga (is.rek.) hõbemedali.

Maakondade arvestuses tuli kindlaks võitjaks Tartumaa. Aga alates 3.kohast tekkis pisikene punt, kus viimase harjutuseni oli kõik veel lahtine.