Jooksuhooaeg jätkub

Tänavune sügis on meeldivaalt soe ja meelitab jooksusõpru osalema erinevatel jooksudel. Tõstamaa vald korraldas tänavu juba 32. korda oma 7,5 km jooksu. Osalejaid põhidistantsil oli kokku 164, lisaks laste 700 m distantsil 60 last. Osalejad olid põhiliselt Pärnu või lähimaakondadest. Meie maakonnast osales 8 täiskasvanut ja 1 laps. Kõikide meie võistlejate kohad olid üsna head. Meestes võitis Igor Skatško II koha ajaga 26.21, Taavi Lehemaa platseerus 6. ajaga 27.21. Noored võitsid kokku 4 medalit. Neidude B klassis võitis I koha Anastasija Skatško ajaga 31.31. Ka noormeeste B klassi võit tuli Läänemaale. Võitis Anastasija treeningkaaslane Ruslan Sergatšov ajaga 28.34. Pool distantsi Ruslani ees juhtinud Martin Teppan saavutas B klassis II koha ajaga 30.08. Noormeeste A klassis saavutas III koha Ainar Sten Junker ajaga 31.15. Meesveteranide M60 klassis oli 5. Arvo Asu.

Saaremaal toimus samal ajal traditsiooniline kolme päeva jooks, kus kolme päevaga läbitakse maratoni jooksu pikkune maa ehk 42,195 km. Osalejaid oli üle Eesti samuti mõned rahvajooksjad nii Peterburist kui Lätist. Kokku lõpetas jooksuürituse 540 osalejad nende hulgas 184 naist.

_DSC4331

Argo Jõesoo. Foto erakogust

Läänlastest startis seekord 2 inimest. Parim oli Taebla mees Argo Jõesoo, saades ajaga 2:19.58 kolmanda koha. Ta alustas üsna lootustandvalt, kaotades I päev ainult Keenia mehele Ibrahim Wachirale. II päev möödus temast Andrus Lein. Kaotus Leinile jooksu kokkuvõttes jäi 9 sekundit. Võitja, Wachira, sai ajaks 2:14.49.

Sel aastal on oodata veel Lauri Luigelt maratondistantsi läbimist 15. XI Valencias. Seal stardib üsna arvukas Eesti jooksjate seltskond, kelledest Tiidrek Nurme üritab täita Rio de Janeiro olümpiamängude normi.