Peep Jõevee

Sünniaeg: 09.03.1959
Ala: Kergejõustik
Kategooria:Sportlane
Sildid:Kergejõustik

RAAMATUST “LÄÄNEMAA KERGEJÕUSTIKU AJALUGU 1920-2023”
Tekstide autor Jaanus Getreu

PEEP JÕEVEE – LOOTUSTANDEV KESKMAAJOOKSJA

Peep Jõevee (sünd 9.03.1959 Kullamaal) on olnud aastakümneid Kullamaa spordielu eestvedaja, kehalise kasvatuse õpetaja, kergejõustiku, võrk- ja jalgpallitreener, kuid oli ka hea keskmaajooksja. Tema parimad tulemused, nii 1975. aastal  800 meetri jooksus saavutatud 2.02,3 kui ka 1976. aastal 1500 meetris joostud 4.17.0 on tänaseni Lõuna-Läänemaa kõigi aegade teised tulemused. 

Kuigi Jõevee on sündinud, kasvanud ja suurema osa oma elust veetnud Kullamaal, tuli tal keskkoolis käia Lihulas, sest Kullamaal oli siis vaid põhikool. Lihulas alanud treeningud Luigi Koigi ja Jaan Pardeli käe all olid tulemusrikkad – tema 16- ja 17aastasena joostud isiklikud rekordid 800 ja 1500 meetris on mõlemad Lihula gümnaasiumi seni kehtivad rekordid, mida pole 47 aasta jooksul keegi üle joosta suutnud.

Oma õpetaja-treeneri tööd alustas Jõevee Kullamaa keskkoolis 1979. aastal, töötas vahepeal aasta Juuru keskkoolis ja siis 1981. aastast kuni 2020. aastani jälle Kullamaal. Pärast seda jäi pensionile, kuid tegeleb edasi Kullamaa heakorraga, hoiab korras spordirajatisi ning valmistab ette suusaradasid.

Tema juhendamisel on Kullamaa kooli jalgpallimeeskond tulnud Eesti noorte II liiga meistriks, tema õpilaste hulka kuulub võrkpallur Romet Priimägi, kes on Eesti koondises mänginud 51 kohtumist ja kes on Eesti parimaks meesvõrkpalluriks kuulutatud koguni neljal korral. Odaviskes on tema juhendamisel noppinud Eesti noorte meistrivõistlustelt medaleid Romet Priimägi ja Toomas Jõevee.

Jõevee korrektsus ja spordiarmastus on kõige enam väljendunud ehk Kullamaa staadionil, mis on aastakümneid olnud Lääne maakonna kõige ilusam spordiväljak – nii korras, et sinna astudes tunned vajadust saapad jalast võtta.


Saavutused