Kalender

Käimisvõistluse kõik medalid läksid Nikolai koolile

DSCN2877Pildil on noorema vanuseklassi võitja Veronika Deikova (vasakul). Autasustab Eesti noortekoondise liige Kristiina Köster (paremal). Foto erakogust.

Rahvusvahelise spordinädala raames korraldas Läänemaa Kergejõustikuklubi 8. septembril Haapsalu staadionil 1000 meetri käimisvõistluse algajatele koolilastele. Kahjuks kujunes see rohkem Nikolai kooli meistrivõistlusteks, sest mitmetest teistest koolidest, kes olid lubanud, keegi kohale ei jõudnud.

Kuigi nendest ja teisteski koolidest on nii mõnigi õpilane aegajalt jõudnud vabariigi noortekoondisse. Näiteks linna algkoolist Margus Luik, Annika Sillat, Ragle Raudsepp – hilisemad Wiedemanni Gümnaasiumi Läänemaa Ühisgümnaasiumi eellase õpilased, Haapsalu põhikoolist Kristi Kanne, Hegert Mölder, Reigo Saar, Ristilt Toivo Kaer ja mitmed teised, kes hiljem võitnud medaleid ka Eesti täiskasvanute meistrivõistlustelt.

Seekord läksid kõik väljapandud 12 medalit Nikolai kooli õpilastele. Au tuleb anda kooli kehalise kasvatuse õpetajale Mihhail Jutkinile, kes oli noorte käimistehnika kallal vaeva näinud. Tehnilises plaanis polnud õpilastele midagi ette heita, seega kohalekutsutud Eesti noorte paremikku kuulunud noorte abi tehnika õpetamisel vaja ei läinudki.

3 paremat üldarvestuses olid: Tütarlastest Viktoria Hrapljuk (aeg 6.28,0), Laura Vassiljeva (6.31,4), Julia Smirnova (6.48,1); poistest Sergei Bonartsev (6.18,0), Danila Boikov (6.33,7), Daniil Pahalin (6.37,7).

Olen neid 1000 m võistlusi ka varem mitmes koolis nii Lääne- kui Hiiumaal korraldanud ja võin julgelt öelda, et auhinnalistele kohtadale oleks nii mõnigi teise kooli õpilane võinud jõuda. Kuigi tehniliselt olid kõik osalenud paarkümmend Nikolai kooli õpilast üsna head, kuid peale tehnilise külje on tähtis ka vastupidavus, mis lõppudelõpuks saab otsustavaks.

Tahaks loota, et nii mõnigi 8. septembri võistluse osaleja jõuab 19. septembril käimisvõistlustele Paraleppa. Täiskasvanute osas on registreerinud sellele võistlusele võistlejaid neljast riigist. Noorte osas piirdume Eesti omadega. Tuntum osaleja täiskasvanutest on Läti meister Agnese Pastare (isiklik rekord 20 km-s 1:31.25, võrdluseks, Rio de Janeiro olümpianorm on 1:35.00), kes on osalenud nii olümpiamängudel kui maailmameistrivõistlustel. Tema kohad on seal olnud kolmanda kümne alguses ehk esimese veerandi lõpetaja hulgas.

Endel Susi