Kalender

Ilmataat lõpetas Läänemaa jääraja 2015 aasta sarja

Käesoleva aasta sari sai oodatust varem läbi.

Kalendrisse oli planeeritud kuus etappi, millest toimus neli. Üldjuhendi järgi pidid (kui toimub vähemalt neli etappi) arvesse minema kõik nelja etapi punktid ja kui rohkem, siis üks kehvem maha. Kahjuks keeras ilm soojaks ja korraldajad otsustasid mitte riske võtta ning otsad kokku tõmmata.

Võistlus toimus paraleelselt kahes arvestuses karikaarvestuses kuhu said punktid kõik osalejad ja meistrivõistluste arvestus, kuhu said punkte ainult läänlased. Oli meeldiv, et osavõtt oli suhteliselt hea vaatamata sellele, et Autospordiliidu poolt oli nõue, et iga võistleja lunastab omale võistlejakaardi, mis tegi lisakulutusi.

Oli meeldiv tõdeda et 4WD klassis võttis meestega mõõtu ka üks naisterahvas Triin Laiverik ja nii mõnigi mees pidi tema paremust tunnistama ja kokkuvõttes Triinust tahapoole jääma. 4wd klassis oli sellel aastal võitmatu Virtsu mees Rainar Leibak kes saavutas esikoha nii karika- kui ka meistrivõistluste arvestuses, karika arvestuses jäi ka kolmas koht läänemaale Ain Laiverikule, teine oli Edgar Jõgi.

Esivedus oli samuti võitmatu Ridala mees Keven Serbin ja teine läänlane Rico Rodi, kolmas koht harjumaale Marek Meindorfile.

SU klassis oli ka kõigil võistlustel võitmatu Sander Ilves, Toomas Kirsi ja Kalle Kruusma ees. Sama järjestus ka meistrivõistluste arvestuses.

Naisteklassis võttis osa 4 ja kindla võidu viib harjumaale Kersti Meindorf, Kristi Korsi ja Merilin Korpe ees, läänemaa arvestuses oli esimene Merilin Korpe Britta Bõldääre ees.

J-18 arvestuses jäi ka võit läänemaale Kaido Märss, Martin Krönström ja Martin Jaanuse ees, viimastel etappidel oli väga kiiret sõitu tegemas Andres Kruusma aga kuna ta ei saanud teisel etapil laskmisvõistluse pärast osaleda siis jäi tal seekord poodium pöödmata.

V-60 klassis oli esimestel etappidel kiirem Valter Puda ja nii talle ka esikoht Hillar Kruusma ja Toomas Lembergi ees, neljas veteran kes sai osaleda ühel etapil oli Väino Tõkke. T

agavedus napsas kindla sarja võidu Ruslan Pleshanov, kes sõitis väikse FIAT 133-ga Herki Ilvese ja Tom Kõrvase ees.

2WD-sport klassis oli kõik sõidud võitmatu Ennor Lugna, teine läänlane Reigo Klemann ja kolmas läänlane Sander Ilves.