Kalender

“Idla tuleb külla” – 2. detsembril Haapsalu Spordikeskuses

Hea liikumishuviline!

Meil on hea meel teatada, et 2. detsembril 2016.a toimub Haapsalu Spordikeskuses kell 11:00 – 17:00 eesti võimlemise koolkonna looja Ernst Idla üldajalugu ja treeningmetoodikat tutvustav õppepäev “Idla tuleb külla”.

Mitte kõikidele rahvakultuuri valdkonnas tegutsejatele pole teada, et just Ernst Idla kaasas rahvatantsu koos juhendajatega
Eesti I ja II mängudele ja sealt said tuule tiibadesse meie üldtantsupeod.

Ernst Idla oli suurkuju, kes propageeris eesti pärimustantsu ja arendas välja nn eesti võimlemise. Tänapäeval kutsutakse Idla võimlemist Eestis pigem Idla liikumiseks,
kuna seal on lõimunud nii võimlemine, rahvatantsu elemendid, loovliikumine, rütmika ja mäng. Eraldi olgu välja toodud kõnni-ja jooksukool ning palliharjutused sh pallirütmika.

Harjutustele lõi Ernst Idla abikaasa Leida Idla muusika, mis toetas harjutuse sooritamist ja üldjuhul lähtus eesti rahvamuusikast.
Idla harjutusvara on unikaalne just rütmika osas, kus kasutatakse ühes harjutuses erinevaid temposid (kiire-aeglane-keskmine vs muu järjestus).

See hoiab harjutajat tähelepanus, arendab rütmitunnetust ja on väga mänguline, loov.

Õppepäeva eesmärk on tutvustada Ernst Idla liikumissüsteemi harjutusi ning nende rakendusvõimalusi lasteaias, koolides, spordiklubides, rahvatantsurühmades jt. liikumisharrastusega tegelevates organisatsioonides.
Eesmärk on äratada huvi sügavamaks jätkukoolituseks.
Sihtgrupp – liikumisõpetajad, kehalise kasvatuse õpetajad ja treenerid, tantsuõpetajad, harrastustantsijad ja – sportlased, muusikaõpetajad jpt terviseliikumise huvilised ja edendajad.
Kaasata võib erinevas vanuses huvilisi (alates 3 eluaastast), kusjuures kehalise ettevalmistuse tase ei ole oluline.

Idla tuleb külla koolituse sisu ja ajakava leiate manusest.

Õppepäev on täiskasvanutele tasuline: 15 €. Tasuda saab kohapeal sularahas või arvega.

Lisaks ettekannetele ja koolitusele saab kaasa harjutusvara kirjeldused ja saatemuusika CD.

Kohapeal kasutamiseks on spetsiaalsed Idla pallid. Õppepäeval täiskavanud osalejad saavad Idla Eesti Seltsi tunnistuse (5 astronoomilist tundi).

Lisainfo: Idla liikumist harrastatakse üldjuhul paljajalu, labajala tervise probleemide puhul kasutage mittelibiseva tallaga sokke või võimlemissusse vms. Selga sportlikud mitmekihilised riided.

Registreerimine hiljemalt 21. novembriks aadressil: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfnfJgb9PA-Evtw1nBLsqPpKJPTPy8dNSriN6i_awCiC1gkjw/viewform?c=0&w=1

Kadri Tiis +372 5156 888
Korraldaja: Idla Eesti Selts
www.idlaselts.ee