Kalender

Hr Bruno basseinitriatlon – vana hea triatlon nooruslikus kuues

04. oktoobril leiab Haapsalus aset omapärane segu raudmehelikust spordialast, populaarsust koguvast triatloniharust, noortesporti propageerivast eesmärgist ja ühest noortreeneritega koostöös valmivast koolitööst.

Kui traditsiooniliselt võisteldakse kolmest alast (ujumisest, rattasõidust, jooksmisest) koosneval triatlonil avavees, siis üha enam on kasutusele võetud basseinis ujumist. Kõige eredamaks näiteks saab siinjuures tuua koolinoortele mõeldud Tabasalu basseinitriatloni. Sattudes Suusaklubi Sula trennilastega sinna võistlema, ei saanud enam lahti mõttest, et ka Läänemaale on sellist asja vaja! Mis oleks koolinoorele julgustavam kui “soe vesi” ja turvatud keskkond. Enamgi veel, Haapsalus on olemas selleks suurepärased võimalused Haapsalu veekeskuse näitel. Näiteks Kristjan Kosk, üks kohtunike kogu liikmetest, annab ise spordikooli grupile ujumist, lisaks tegutsevad ujulas veekartuste vähendamiseks ka Haapsalu veekeskuse enda tänuväärt suplustunnid. Suurema tõuke noortele uute vastupidavusalade otsingule on andnud kahe aasta pikkune olematu suusailm, mistõttu on minul kui suusatreeneril selle aja jooksul tekkinud mure järelkasvu jätkusuutlikkuse pärast.

brunolaande

 

Seega, kui klubikaaslane, hetkel Läänemaa ühisgümnaasiumi 11R klassi õpilane Bruno Laande (pildil) meie juurde tuli, et koolitöö raames ühte võistlust korraldada, oli selge, mis alal see tuleb. Kuna Bruno ise on selle aasta Marimetsa Kapp rattasarjas “Hr Bruno” numbri all ning lipsuga rattariietes sõitnud, ei tulnud ka triatlonivõistluse kaua nime otsida. “Hr Bruno basseinitriatlon” annab tavapärasele vastupidavusvõistlusele veidi krutskilikuma tooni, mis loodetavasti julgustab ka koolinoori midagi uut ja huvitavamat proovima. Üritus on tasuta ja kogu info on võimalik leida võistluse kodulehelt hrbruno.weebly.com.

Üritusele aitavad kaasa Hawaii Express, Haapsalu Linna Spordibaasid, Lääne maakonna spordiliit Läänela, Politsei ja Piirivalveamet koostöös Maanteeametiga, Suusaklubi Sula.

Kirjutas
Kadri Lukk
Suusaklubi Sula treener
suusaklubisula.weebly.com